Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Oy verme işlemi 20 ülkede başladı

Irak parlamento seçimleri için oy verme işlemi 20 ülkede başladı.

Giriş Tarihi: 27.4.2014 13:56 Güncelleme Tarihi: 27.4.2014 13:56
Irak Yüksek Seçim Kurulu (IYSK), Irak parlemento seçimleri için oy verme işleminin 20 ülkede başladığını belirtti. IYSK yetkilisi Kata ez-Zubai AA muhabirine yaptığı açıklamada, bu sabah 20 ülkede Irak vatandaşlarının oy kullanma işlemlerine başladıklarını ifade etti.

Oy kullanacak kişilerin, seçme yaşına ulaşmış Irak vatandaşı olduklarını gösteren herhangi bir resmi evrakla diplomatik temsilciliklerdeki seçim merkezlerinde oylarını kullanabileceklerini belirten Zubai, Irak dışındaki ülkelerde iki gün sürecek oy kullanma işleminin, Irak'taki asker ve polisler için yarın başlayacağını kaydetti.

Zubai, seçim merkezlerinin bulunduğu ülkelerin Amerika Birleşik Devletleri (ABD), İngiltere, Almanya, İsveç, Hollanda, Kanada, Avustralya, Danimarka, Türkiye, İran, Ürdün, Birleşik Arap Emirlikleri (BAE), Lübnan, Mısır, Fransa, İspanya, Avusturya, Norveç, İrlanda ve Finlandiya olduğunu sözlerine ekledi.

Ülkede yaşanan güvenlik sorununa rağmen yaklaşık 20 milyon seçmen Çarşamba günü 328 milletvekilini seçmek için sandık başına gidiyor. Seçimde 107 listeden 9 bin 200 aday yarışıyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Oy verme işlemi 20 ülkede başladı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN