Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Sisi'nin canını sıkacak çağrı!

Mısır'da Darbeyi Ret ve Meşruiyete Destek için Ulusal İttifak, cumhurbaşlanlığı seçiminin boykot edilmesi çağrısı yaptı.

Giriş Tarihi: 27.4.2014 17:06
Mısır'da darbeye karşı faaliyet gösteren en önemli hareketler arasında yer alan Darbeyi Ret ve Meşruiyete Destek için Ulusal İttifak, cumhurbaşkanlığı seçiminin boykot edilmesi çağrısı yaptı.

Darbeyi Ret ve Meşruiyete Destek için Ulusal İttifak tarafından yayınlanan yazılı açıklamada, Cumhurbaşkanlığı makamının boş olmadığı ve o makamda hala askeri darbe ile görevinden uzaklaştırılan Mısır'ın demokratik yolla seçilmiş ilk Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi'nin bulunduğu belirtildi.

Açıklamada, "25 Ocak Devrimi'nden beri yaşanan olaylarda hayatını kaybedenlerin ailelerinin yaşadığı sıkıntılar, yaralılar, mahkumlar ve tutukluları göz önüne alarak, bütün unsurlarıyla suç teşkil eden darbeyi meşrulaştıracak komediye (Cumhurbaşkanlığı seçimi) katılmıyoruz. Bu abes uygulamayı (seçim) boykot ediyoruz ve ülke içindeki ve dışındaki bütün Mısırlıları boykota çağırıyoruz" ifadeleri kullanıldı.

Mısır'da cumhurbaşkanlığı seçiminin ilk turu 26-27 Mayıs tarihlerinde, ikinci turu ise 16-17 Haziran tarihlerinde gerçekleştirilecek.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sisi'nin canını sıkacak çağrı!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN