Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Sisi'ye suikast girişimi

Giriş Tarihi: 6.5.2014 13:55 Güncelleme Tarihi: 6.5.2014 13:56

Sisi'ye yönelik suikast girişimlerinin bomba yüklü araçlarla düzenlenmek istendiği ileri sürüldü

Mısır'da cumhurbaşkanı adayı, eski Savunma Bakanı Abdulfettah es-Sisi'nin gündeme getirdiği, kendisine yönelik suikast girişimi iddialarının detayları ortaya çıkmaya başladı.

Adının açıklanmasını istemeyen Sisi'ye yakın bir kaynak, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Sisi'yi hedef alan ilk suikast girişiminin, 3 Temmuz 2013'te ordunun yönetime müdahalesiyle Muhammed Mursi'nin görevden uzaklaştırılması sonrasında gerçekleştiğini söyledi.

Söz konusu kaynak, güvenlik güçlerinin, geçici cumhurbaşkanlığına getirilen Adli Mansur'la görüşmek için İttihadiye Sarayı'na giden Sisi'nin konvoyunun geçeceği yolda park halindeki bomba yüklü aracı fark ederek, güzergahı değiştirdiğini ifade etti.

Daha sonraki bir tarihte de Sisi'nin evinden bakanlığa gittiği yolda yine bomba yüklü araç tespit edildiğini aktaran kaynak, güvenlik güçlerinin konvoyun geçişi sırasında sinyalleri keserek, suikasti engellediğini dile getirdi.

Kaynak, güvenlik güçlerinin bu olayın ardından "terörist"lere ait 3 hücre evine baskın düzenleyerek, 3 kişiyi gözaltına aldığını ve bu kişilerin de Sisi'ye suikast planladıklarını itiraf ettiğini öne sürdü.

Cumhurbaşkanı adayı ve eski Savunma Bakanı Sisi, Mısır televizyonlarında yayınlanan bir programda, kendisine yönelik 2 kez suikast girişiminde bulunulduğunu iddia etmişti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sisi'ye suikast girişimi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN