Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Lewinsky: Bill benden faydalandı

Vanity Fair'e makale yazan Monica Lewinsky her ne kadar aksini iddia etse de, Bill Clinton'ın kendisinden faydalandığını söyledi. Lewinsky, hakkındaki karalama kampanyasının hâlâ sürdürüldüğünü anlattı

Giriş Tarihi: 8.5.2014
ABD Başkanı Bill Clinton ile seks skandalı nedeniyle 1998'de dünya gündemine oturan dönemin Beyaz Saray stajyeri Monica Lewinsky, yaşadıklarını Vanity Fair dergisine yazdığı makalede anlattı. BBC Türkçe internet sitesinin haberine göre Lewinsky bunca yıl aradan sonra ilk kez açıklama yapmasının nedenini, "internette artan aşağılamalar"la açıkladı. Beyaz Saray'da staj yaparken 20'li yaşlarında olan Lewinsky, Başkan Clinton ile aralarındaki ilişkide her iki tarafın da rızasının olduğunu söylese de Clinton'ın kendisinden faydalandığını iddia etti. "Ardında çok büyük güçlerin olduğu bu damganın izlerini hâlâ taşıyorum" diyen Lewinsky, Beyaz Saray'daki stajının olaylı biçimde sonlanmasının ardından başından geçenleri anlattı. Kısa süre çanta tasarımcısı olarak çalışan Lewinsky, bir ara ABD'de reality show sunuculuğu da yapmıştı. Daha sonra yüksek lisans eğitimi için Londra'ya gittiğini söyleyen Lewinsky, geçmişte yaşananlar nedeniyle ABD'de kimsenin kendisini işe almak istemediğini ifade etti. Skandalın ABD gündemine oturduğu günlerde Bill Clinton'ın eşi Hillary Clinton'ın kendisini "Narsist ve şımarık bir genç kız" olarak yaftaladığını söyleyen Lewinsky, Hillary Clinton'ın yaşananlar nedeniyle kısmen kendisini de suçladığını ve kocasını ihmal ettiğini düşündüğünü bildiğini anlattı. Skandalla birlikte üzerindeki kamuoyu baskısının dayanılmaz boyutlara ulaştığını söyleyen Lewinsky hiç intihara teşebbüs etmediğini, ancak bu seçeneği ciddi ciddi düşündüğü zamanlar geçirdiğini söyledi.

HILLARY CLINTON'A BASKI

Monica Lewinsky'nin makalesi, Cumhuriyetçiler'in 2016'da başkanlığa aday olmayı hedefleyen Hillary Clinton üzerindeki baskıyı artırdığı bir dönemde yayımlandı. Cumhuriyetçi Senatör Ron Paul, geçtiğimiz ay yaptığı bir konuşmada "Patronlar ofislerindeki genç stajyerlerden faydalanmamalı" demişti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Lewinsky: Bill benden faydalandı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN