Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Devrik lidere ikinci kez müebbet

Giriş Tarihi: 13.5.2014 17:10

Tunus'un devrik Cumhurbaşkanı Bin Ali, "göstericileri öldürmek" suçlamasıyla yargılandığı davada, müebbet hapis cezasına çarptırıldı. Bin Ali, başka bir davadan da ömür boyu hapis cezası almıştı.

Tunus'un devrik cumhurbaşkanı Zeynelabidin bin Ali, "göstericileri öldürmek" suçlamasıyla yargılandığı davada, müebbet hapis cezasına çarptırıldı.

Devlet radyosunun haberine göre, Safakis Askeri Mahkemesi, Hamme kentinde "göstericileri öldürmek ve yaralamak" suçlamasıyla açılan davada, devrik lider Bin Ali'ye, temyiz yolu açık olmak kaydıyla ömür boyu hapis cezası verdi. Aynı suçtan yargılanan 3 emniyet mensubu onbeşer, 2 kişi de onar yıl hapis cezasına çarptırıldı.

Mahkeme ayrıca söz konusu sanıkların devrim sürecinde zarar görenlerin yakınlarına, 3 bin ila 50 bin dolar arasında değişen para cezası ödemelerine hükmetti. Ancak mahkemenin bu konudaki kararına ilişkin detaylı bilgi alınamadı.

Ülkedeki devrimin ardından Suudi Arabistan'a kaçan Bin Ali geçen ay da "devrim sürecinde başkent Tunus, Safakes, El-Kasreyn ev Tale'de 70 kişinin öldürülmesi ve 85 kişinin yaralanması" olayıyla ilgili yargılandığı başka bir davadan ömür boyu hapse mahkum edilmişti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Devrik lidere ikinci kez müebbet
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN