Bir yılda 4.5 milyon Amerikalıyı köpek ısırdı

ABD Posta Servisi, geçen yıl 4.5 milyon Amerikalıyı köpeklerin ısırdığını bildirdi.

Giriş Tarihi: 17.5.2014 21:11
ABD Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezleri'nin (CDC) açıkladığı oranlara göre ise ABD'deki acil servislere başvuruların yüzde 5'inin köpek ısırması yüzünden gerçekleştiği kaydedildi.

ABD Posta Servisi raporuna göre, geçen yıl içinde köpeklerin yaklaşık 4.5 milyon Amerikalıyı ısırdığı ve bunların yaklaşık 2 milyonunun çocuklar olduğu belirtildi.

Raporda, geçen yıl içinde ısırılan yaklaşık 4.5 milyon kişiden 5 bin 581'nin kurumlarında çalışan postacılar olduğu kaydedildi.

Amerikalıların rapor edilmiş en büyük sağlık sorunlarından biri olarak bilinen köpek ısırması konusunda, köpek sahiplerini, sorumlulukları konusunda bilinçlendirilmeyi ve bu konuda mücadele etmeyi amaçlayan Ulusal Köpek Isırığını Önleme Haftası'nın hemen öncesinde, CDC'nin açıkladığı bir araştırmaya göre ise ABD'deki acil servislere başvuruların yüzde 5'inin köpek ısırması sonucunda olduğu gerçekleştiği ortaya çıktı.

ABD'de eyaletler bazında, en fazla köpek ısırmasının California'da olduğu belirtilen raporda, şehirler olarak ise Los Angeles ve Houston'un önde geldiği ifade edildi.

Amerikan Plastik Cerrahlar Derneği bilgilerine göre ise 2013 yılı içinde köpeklerin ısırdığı 26 bin 935 kişinin, ''rekonstrüktif'' işlemler için plastik cerrahlara geldiği kaydedildi.

Öte yandan, Amerikan'ın en büyük sigorta firmalarından biri olan State Farm'ın 2013 yılı içinde 3 bin 700 köpek ısırması vakasına karşılık mağdurlara ödediği sigorta parasının 104 milyon dolar olarak gerçekleşti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bir yılda 4.5 milyon Amerikalıyı köpek ısırdı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN