Film sahnesi gibi soygun

Almanya'da 2'si Türk 6 soyguncuya pusu kuruldu. 3'ü yakalandı polisler de birbirini vurdu. Diğer 2'si polis aracına çarpıp yakalandı. Üçüncü teslim oldu

Giriş Tarihi: 31.5.2014
Almanya'nın Wiesbaden kenti yakınlarındaki Sonenberg kasabasında bir süpermarketi soymaya kalkan 2'si Türk 6 hırsız, karşılarında polisi görünce neye uğradığını şaşırdı. Tegut adlı süpermarkette soygun yapılacağını önceden haber alan polislerden biri market çalışanı, diğeri ise market müdürünün yerine geçip beklemeye başladı. Kapanış saati olan 22.00'de süpermarkete gelen maskeli ve silahlı soyguncular, silahlarını doğrultup market müdürü yerine geçen polisten paraları istedi.

İKİSİ TÜRK ...
Donanımlı polisler o sırada hırsızlardan ikisini yakaladı. Biri kaçmak isterken dışarıda pusu kuran ekiplerce gözaltına alındı. Bu sırada süpermarkette bir el silah sesi duyuldu. Silahı bir polis memurunun ateşlediği ve mesai arkadaşını ayağından vurduğu öğrenildi. Olayda hırsızlardan biri havanın karanlık olmasından yararlanarak kaçarken, diğer ikisi arabayla kaçmaya kalkıştı. Polislerin takibi sonucu polis aracına çarpan iki hırsız yakalandı. Kazada iki polis memuru hafif yaralandı. Polis, kaçan soyguncuyu gece helikopter desteğiyle aradı ancak başarısız oldu. Soyguncunun 23 yaşındaki Sergie B. olduğu duyurulup fotoğrafı yayınlanınca, firari polise teslim oldu. Yaşları 20 ile 23 arasında değişen 6 hırsızdan ikisinin Türk, birinin Cezayirli, diğer üçünün de yabancı uyruklu Alman vatandaşı oldukları açıklandı. Market soygunu sırasında silahına sarılarak arkadaşının yaralanmasına neden olan polis memuru hakkında soruşturma açılacağı duyurulurken, önceden haber alınıp hazırlık yapılmasına rağmen hırsızların üçünün kaçması operasyonun sorgulanmasına neden oldu. 6 şüpheli tutuklandı.

MARKETTE PUSU KURULDU AMA ...
Soygunu önceden haber alan polis, market görevlisi olarak bekledi. Ancak bir anda her şey birbirine girdi. Soyguncular yakalandı ama 3 polis yaralandı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Film sahnesi gibi soygun
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN