Corona tehlikesi devam ediyor

Suudi Arabistan'da mayıs ayında corona virüsü dolayısıyla ölen kişilerin sayısı 76'ya yükseldi.

Giriş Tarihi: 1.6.2014 13:49
Suudi Arabistan'da mayıs ayında ağır akut solunum yolu yetersizliği sendromunun (SARS) değişik bir türü olan corona virüsü MERS-CoV hastalığı nedeniyle ölenlerin sayısının 76'ya yükseldiği bildirildi.

Sağlık Bakanlığı resmi internet sayfasında yayınlanan açıklamaya göre, ağır akut solunum yolu yetersizliği sendromunun (SARS) değişik bir türü olan corona virüsü MERS-CoV hastalığı nedeniyle ölenlerin sayısının 76'ya, hastalığa yakalananların sayısının ise 199'a ulaştığı ve bu sayının virüsün ortaya çıktığı 2012 yılından itibaren bir ay içinde virüs nedeniyle hayatını kaybeden kişilerin içinde en yüksek sayı olduğu belirtildi.

Nisan ayında 209 kişinin virüse yakalandığı ve bunlardan 47'sinin hayatını kaybettiği aktarılan açıklamada, virüsün ortaya çıkışından bu yana ise ülkede hastalığa yakalananların sayısının 570'ye yükseldiği, 187 kişinin hayatını kaybettiği kaydedildi.

SARS'ın değişik türü olan corona virüsü, ilk olarak Eylül 2012'de tespit edildi. Suudi Arabistan başta olmak üzere Ortadoğu ülkelerinin korkusu haline gelen corona virüsü, akciğerleri ve böbrekleri tahrip ediyor. Bağışıklık sistemini çökerten virüsün uzun süreli yakın temasla bulaştığı belirtiliyor. Kaynağı hakkında yeterli bilgi olmayan virüse karşı henüz koruyucu aşı veya antibiyotik ilaç tedavisi bulunmuyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Corona tehlikesi devam ediyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN