Türkiye'nin en iyi haber sitesi

"Suriye'de seçimler maskaralık"

Giriş Tarihi: 4.6.2014 17:33 Güncelleme Tarihi: 4.6.2014 17:35

Savaşın ortasında, göstermelik bir seçim yapılan Suriye'nin Geçici Hükümeti Başbakanı Ahmet Tuma A Haber'e özel açıklamalarda bulundu. Tuma, seçimleri maskaralık olarak nitelerken, Türkiye’ye de mesaj gönderdi.

3 Haziran Suriye'de yeni bir maskaralığın sergilendiği gündür. Oynadığı basit seçim oyunu ile Esad kendisinin meşruiyet elde edeceğini düşünüyor. Ancak onun bu rüyası hiç bir biçimde gerçekleşemeyecek. Kendi halkını varillerle katleden ülkeyi yerle bir eden bu şahıs basit seçim oyunu ile nasıl yeniden meşru yönetici ve Suriye halkının temsilcisi olabilir.

SEÇİMLER ÜLKENİN YÜZDE 30'UNDA YAPILDI


Harabeye çevirdiği ülkede enkazlar arasında seçim yaptı.O aslında Suriye'nin sadece bugününü değil geleceğini de mahvetmektedir. % 70 Suriye toprağı kendi kontrolünde değil. Bu durumda nerede seçim yaptı.Bu nasıl mümkün oldu. Bu oyunu dar bir alanda oynadı. Beşar bu yolla kendisinin mevcut şartlar altında seçim yapabileceğini göstermek istedi. yani Ülkemde özgürlük var demek istiyor. Hatta buna Lübnan'da yaşayan Suriyelileri de kattı. Oradaki yoksul insanlara tehditle oy kullandırdı.

ESAD KENDİ HALKI VE DÜNYAYI UMURSAMIYOR


Bugüne dek Esad ne kendi halkını neden dünyayı umursamadı. Ancak tüm dünyada yaşayan vicdan sahipleri onun bu yaptıklarını onaylamayacaktır ve asla kabullenmeyecektir. Son olarak şunu söylemek istiyorum. Siz bizim acılarımızı paylaştınız ve dertlerimize ortak oldunuz. Biz de her gün variller altında yaşayan bir halk olarak Soma faciasında hayatını kaybedenlerin acısını acımız biliyoruz. Ve biz de tüm Türk halkının acılarını paylaştığımızı bir kez daha ifade ediyoruz.

VİDEOYU İZLEMEK İÇİN TIKLAYIN

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
"Suriye'de seçimler maskaralık"
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN