Kraliçe yeni arabasıyla geldi

Kraliçe Elizabeth, geleneksel yıllık konuşmasını yaptı. Ancak gözler, konuşmadan çok, Kraliçe'nin bindiği yeni kupa arabasındaydı

Giriş Tarihi: 5.6.2014
İngiltere' de dört yıldır hizmet veren Muhafazakâr-Liberal Demokrat koalisyon hükümetinin Mayıs 2015 genel seçimlerine kadar uygulanacak yasama dönemi programını açıklayan Kraliçe 2'nci Elizabeth, Birleşik Krallık'ta birlik mesajı verdi. İngiliz Parlamentosu'na kendisi için üretilen yeni el yapımı at arabasıyla gelen Kraliçe, 10 dakika süren konuşmasında, daha güçlü bir ekonomi ve daha adaletli bir toplum için çalışmaların devam edeceğini kaydetti. Güvenlik ve istikrarın sağlanması için bütçe açığının düşürülmesinin önemini vurgulayan Kraliçe, İskoç Parlamentosu'na yeni finansal yetkiler verileceğini de belirtti. Birleşik Krallık'ın Rusya'yla Ukrayna arasında istikrarlı ilişkilerin kurulması için devreye olduğunun altını çizen Kraliçe Elizabeth, gerginliklerin müzakere yoluyla çözülmesinin önemine işaret etti.

YAPIMI 10 YIL SÜRDÜ
Avustralyalı Jim Frecklington tarafından yapılan 19'uncu yüzyıl esintilerini taşıyan el yapımı at arabasının tepesindeki Kraliyet tacının içine yerleştirilen kameralar arabanın içine görüntü veriyor. Tacın bulunduğu çatının etrafındaki altın rengi oymalar İngiltere, Galler, İskoçya ve Kuzey İrlanda'yı temsil eden figürlerle süslenmiş durumda. 6 at tarafından çekilen araba 50 kişi tarafından 10 yılda yapıldı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kraliçe yeni arabasıyla geldi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN