Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Beyaz Saray, IŞİD terör örgütünün saldırılarını kınadı

ABD, Irak Şam İslam Devleti (IŞİD) terör örgütünün Irak'ta gerçekleştirdiği saldırıları kınadı.

Giriş Tarihi: 12.6.2014 07:59
Beyaz Saray'dan yapılan açıklamada, "ABD, Irak'ta, IŞİD tarafından son günlerdeki saldırıları şiddetle kınıyor" ifadesi kullanıldı.

Saldırılarda hayatlarını kaybedenlere başsağlığı dilenen açıklamada, Washington'ın, Irak ve bölgeye dönük IŞİD tehdidiyle mücadelede Irak halkına yardım taahhüdünün altı çizildi.

Açıklamada, Musul ve çevresindeki alanlarda son dönemdeki IŞİD eylemlerinin, bu aşırılık yanlısı kişilerin ölüm ve yok etmeden başka bir şeyin peşinde olmadığını bir kez daha gösterdiği kaydedildi. Açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

"ABD, IŞİD'e karşı mücadelede başarı için gerekli olan ulusal birliğin oluşturulmasına dönük tüm siyasi yelpazedeki Iraklı liderlerin yanında yer alacaktır. IŞİD'den kaynaklanan terör tehdidi artarken, Irak'a bu konudaki acil ihtiyaçlara yanıt vermesine yardım etmek için kaynak ve esneklik sağlayacak yeni Terörle Mücadele Ortaklık Fonu'nu desteklemek için Kongre ile birlikte çalışacağız."

Açıklamada ayrıca, Irak hükümetinin, IŞİD'in durdurulması için Irak'ın etkili bir kapasite inşa etmesi noktasında da Stratejik Çerçeve Anlaşması çevresinde bu ülkeye destek sağlamaya devam edileceği bildirildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Beyaz Saray, IŞİD terör örgütünün saldırılarını kınadı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN