Türkiye'nin en iyi haber sitesi

IŞİD bir şehre daha girdi

Giriş Tarihi: 14.6.2014 11:14 Güncelleme Tarihi: 14.6.2014 14:52
Irak Şam İslam Devleti (IŞİD) örgütünün orduyla girdiği şiddetli çatışmaların ardından, Felluce'nin kuzeyindeki Saklaviye nahiyesinde kontrolü ele geçirdiği bildirildi.

Güvenlik kaynaklarından alınan bilgiye göre, IŞİD militanları, orduyla bir gün boyunca girdikleri şiddetli çatışmaların ardından Saklaviye nahiyesinin kontrolünü ele geçirdi.

Ordu güçlerinin, ağır silahların da kullanıldığı şiddetli çatışmalar sebebiyle Saklaviye'den çekildiği belirtildi.

Yıl başından bu yana IŞİD'in elinde olan Saklaviye nahiyesi, birkaç ay önce ordunun kontrolüne geçmişti.


DİYALA VİLAYETİNE BAĞLI SADİYE NAHİYESİ İLE BAZI BÖLGE VE KÖYLERDE KONTROLÜ ELE GEÇİRDİLER

Irak Şam İslam Devleti (IŞİD) terör örgütü ve bazı silahlı grupların, Diyala vilayetine bağlı Sadiye nahiyesi ile bazı bölge ve köylerde kontrolü ele geçirdiği bildirildi.

Sadiye nahiyesi müdürü Ahmed ez-Zerkuşi, IŞİD ve silahlı grupların sabah saatlerinde Sadiye nahiyesi ile Diyala'nın kuzeyindeki bazı bölge ve köylerde konuşlandığını söyledi.

Güvenlik güçlerinin 2 gün önce Sadiye nahiyesinden çekildiğini ve silahlı grupların burada kontrolü ele geçirdiğini ifade eden Zerkuşi, Peşmerge'nin IŞİD'in elinden kurtarmak üzere nahiyeye girmesini istedi.

Zerkuşi, Sadiye sakinlerinin güvenli Kürt bölgelerine göç ettiğini belirtti.

Bir süredir çatışmaların yaşandığı Irak'ta, IŞİD militanları ve bazı silahlı grupların, en büyük kentlerden Musul ile Salahaddin vilayetinin merkez kenti Tikrit'in yanı sıra bölgedeki bazı yerleşim birimlerinde kontrolü ele geçirdiği açıklanmıştı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
IŞİD bir şehre daha girdi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN