'Vâris' Rockefeller uçak kazası kurbanı

ABD'li ünlü Rockefeller ailesinin 4'üncü nesil vârislerinden Dr. Richard Rockefeller, kendi kullandığı uçağın düşmesi sonucu hayatını kaybetti

Giriş Tarihi: 15.6.2014
ABD'nin en zengin ailelerinden Rockefeller'lerin vârisi Dr. Richard Rockefeller, uçağının düşmesi sonucu öldü. Babası David Rockefeller'in 99'uncu doğum gününü kutlamak için New York'a gelen 65 yaşındaki Dr. Rockefeller'in Maine eyaletine gitmek üzere kendi kullandığı uçakla havalandığı ancak kısa süre sonra uçağın ağaçlık bir alana düşmesi sonucu öldüğü açıklandı.

TEK BAŞINA HAVALANMIŞTI

PA-46-500 TP Meridian tipi tek motorlu uçağıyla cuma sabahı saat 08.08'de tek başına havalanan Dr. Richard Rockefeller'la yaklaşık 20 dakika sonra radar bağlantısının kesildiği, uçağın enkazının da Westchester'daki White Plains noktasında bulunduğu kaydedildi. Deneyimli bir pilot olan Dr. Rockefeller'in uçuşu gerçekleştirmek istediği saatte bölgede yoğun bir sis tabakasının bulunduğu, yağmurun da etkisiyle görüş mesafesinin 400 metre dolayında olduğu belirtildi. Kazanın ardından bir açıklama yapan Rockefeller ailesinin resmi sözcüsü Fraser P. Seitel, "Aile gerçekten şokta. Richard, mükemmel bir insandı; bütün aile tarafından çok sevilen bir evlat, kardeş, koca, baba ve büyükbabaydı. Kendisi tecrübeli bir pilottu, ayrıca saygı duyulan bir doktordu. Bu, korkunç bir olay" ifadelerini kullandı.

SERVETİN MİKTARI BİLİNMİYOR

Mensup olduğu ailenin şöhretinin yanı sıra aynı zamanda doktor kimliğiyle de öne çıkan Richard Rockefeller, 1989-2010 yılları arasında "Sınır Tanımayan Doktorlar Örgütü"nün ABD Danışma Kurulu'nda yer almıştı. 2006'ya kadar Rockefeller Üniversitesi Yönetim Kurulu'nda da görev yapan Richard Rockefeller, Rockefeller Aile Fonu'nun da yöneticisiydi. Dr. Richard Rockefeller, kurduğu Standart Oil Company adlı petrol şirketiyle ABD'nin en zengin insanlarından biri konumuna yükselen John Rockefeller'in (1839-1937) torununun oğluydu. Günümüzde dünyaca ünlü çok sayıda enerji, finans, eğitim ve araştırma şirketinin sahibi olan Rockefeller ailesinin kontrol ettiği servetin miktarı bilinmiyor. Aile bireylerinin ve varislerin ellerinde bulundurduğu servetin kayıtları ise araştırmacılara kapalı tutuluyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Vâris' Rockefeller uçak kazası kurbanı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN