Türkiye'nin en iyi haber sitesi

ABD: IŞİD'in amacı korkutmak

ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Jen Psaki, örgütün toplu infaz görüntüleriyle ilgili "Hedef Irak halkının kalbine korku salmak. Bu taktikleri güçlü şekilde kınıyoruz" dedi

Giriş Tarihi: 17.6.2014
Irak Şam İslam Devleti (IŞİD) örgütünün önceki gün Tıkrit ve Musul kentinde teslim olan Iraklı askerleri infaz etme görüntülerinin yankıları sürüyor. Örgütün sosyal medya hesapları aracılığıyla yayımlanan görüntülerde, esir alınan 2 bin 500 Irak ordusu askerinden bin 700'ü yakın mesafeden öldürülürken görülmüştü. ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Jen Psaki, toplu infaz görüntülerine ilişkin "Bu taktikleri mümkün olan en güçlü şeklide kınıyor ve bu dehşete düşüren şiddet eylemleri karşısında Iraklı insanlarla dayanışma içinde bulunuyoruz" ifadesini kullandı.

BM: HESAP VERMELİLER

Psaki, bu haberleri teyit edemeyecek olsalar da IŞİD'in temel hedeflerinden birinin Irak halkının kalbine korku salmak ve halkın arasında mezhepsel bir ayrılık oluşturmak olduğunu ifade etti. Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri Ban Ki-moon da, IŞİD tarafından yargısız infazlar gerçekleştirildiğine dair haberlerin son derece rahatsız edici olduğunu ve bu tür suçları işleyenlerin adalete acil olarak hesap vermelerinin önemini ortaya koyduğunu belirtti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
ABD: IŞİD'in amacı korkutmak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN