İngiltere IŞİD'i terör örgütleri listesine aldı

İngiltere, arasında Irak Şam İslam Devleti (IŞİD) ve Türkiye Halk Kurtuluş Partisi- Cephesi'nin (THKP-C) de bulunduğu beş grubu, Suriye'deki aktivitelerinden dolayı terör örgütleri listesine ekledi.

Giriş Tarihi: 17.6.2014 01:25 Güncelleme Tarihi: 17.6.2014 11:54
İngiltere İçişleri Bakanlığından yapılan açıklamada, "IŞİD, THKP-C, Kateeba El-Kawthar (KaK), Abdallah Azzam Tugayları, Halkçı Özgür Filistin Cephesi (PFLP-GC) bugün terör örgütleri listesine eklendi" denildi.

İçişleri Bakanlığının Güvenlik ve Göçten Sorumlu Bakan Yardımcısı James Brokenshire, konuya ilişkin yaptığı açıklamada, Suriye'deki tüm terör aktivitelerini kınadıklarını belirterek "Bugün Suriye ile bağlantıları olan beş grubu listeye ekledik. Suriye'de faaliyette olan dört diğer grup da halihazırda bu listede bulunuyor. Bu grupların üyesi olmak ya da desteklemek ceza gerektiren bir suçtur. Terör aktivitelerine nerede olursa olsun, kesinlikle müsamaha gösterilmeyecektir" dedi.

Bakanlık, Suriye ile bağlantılı olan El Nusra, Hizbullah'ın askeri kanadı, PKK ve Ensar El-İslam'ın İngiltere'nin terör örgütleri listesinde bulunduğunu anımsattı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İngiltere IŞİD'i terör örgütleri listesine aldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN