Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Aşiret liderleri IŞİD’i seçti

IŞİD'in Suriye'de bazı aşiret liderleri ve ileri gelenlerle düzenlediği toplantının ardından liderler IŞİD’e biat etme kararı aldı.

Giriş Tarihi: 18.6.2014 13:33 Güncelleme Tarihi: 18.6.2014 13:45
Irak Şam İslam Devleti'nin (IŞİD) Halep'te aşiret liderleri ve ileri gelenlerle düzenlediği toplantının ardından liderler IŞİD'e biat ederek örgütün saflarına geçti.

Yapılan toplantıda IŞİD temsilcileri, IŞİD'in planları ve örgütün küresel çapta hareket eden bir birlik olduğundan söz etti. Aşiret liderleri ve IŞİD temsilcileri ayrıca halka yapılacak yardımlar, suçlara karşı alınacak önlemler ve IŞİD'in halka benimsetilmesi gibi konuları ele aldı. Elbu Hamis, Beni Said, el-Avan ve el-Ganim gibi aşiretlerin katıldığı toplantıda IŞİD, aşiret liderlerine şeriat kurallarına uyun çağrısında bulundu.

Geçen hafta yaşanan Sünni mahkûmların kurtarılması ve Musul havaalanının ele geçirilmesi gibi konularda da aşiret liderlerini bilgilendiren IŞİD, amaçlarının halkı dinlemek ve onlara yardım etmek olduğunu belirtti. Toplantı sonrası açıklama yapan aşiret liderleri tüm varlıklarıyla IŞİD'e yardım edeceklerini dile getirdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Aşiret liderleri IŞİD’i seçti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN