Türkiye'nin en iyi haber sitesi

New York'u fareler bastı

ABD'nin en kalabalık kentlerinden New York, fare istilasına uğradı.

Giriş Tarihi: 18.6.2014 11:26 Güncelleme Tarihi: 18.6.2014 11:29
İnsan sağlığına büyük zararı olan farelere karşı New York belediyesi 600 bin dolar bütçe ayırarak haşerelerle mücadele için özel önlemler almaya başladı. Gelecek aydan itibaren toplam 45 kişilik bir ekip 9 farklı gruba bölünerek, şehir genelinde sadece fare istilasına karşı mücadele edecek. Ekip, farelerin yoğunlukla yaşadığı park, kanalizasyon ve çöplük gibi alanlarda zehirleme yapacak. Ayrıca gruplar, bu bölgelerdeki fare deliklerini kapayarak haşere nüfusunu azaltmayı planlıyor.

Amatör kameralara yansıyan görüntülerde, içerisi yolcu dolu metro vagonlarında dolaşan fareler insanların kaçışmasına, koltuklara çıkmasına ve çığlık atmasına sebep oluyor. Mahalle ve sokaklarda rahatça gezen farelerin, istasyonlardaki gıda otomatlarının bile içerisinde dolaştıkları gözleniyor. Hiçbir engel tanımayan fareler, istasyonlarda uyuyan insanların üzerine çıkıyorlar ve insanlara saldırıyorlar.

Uzmanların yaptığı açıklamaya göre şu anda New York'taki fare nüfusu şehirde yaşayan insan nüfusunun iki katına çıkmış durumda.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
New York'u fareler bastı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN