6'ncı şampiyonluk işareti

Brezilya'da medyanın büyük ilgi gösterdiği 6'şar parmaklı 14 kişilik Silvia ailesi, ülkelerinin Dünya Kupası'nda 6'ncı kez şampiyon olacağından emin

Giriş Tarihi: 21.6.2014
Brezilya'da bütün bireylerinin iki eli de 6'şar parmaklı olan 14 kişilik Silvia ailesi, Brezilya'nın 6'ncı Dünya Kupası şampiyonluğu umutlarının sürdüğü şu günlerde büyük ilgi görüyor. Aguas Claras kasabasında yaşayan Silva ailesinin 14 bireyinin de ellerinde, genetik olarak gelen bir fiziksel bozukluk olan polidaktili hastalığından dolayı fazladan bir parmakları bulunuyor. Fakat onlar ellerini gördüklerinde kendilerini meraklı gözlerle izleyen kişiler karşısında rahatsız olmak yerine, 4 kuşaktır ailelerinde devam eden bu fiziksel rahatsızlığı gururla taşıyor. Dünya Kupası'nda Brezilya ile salı günü yaptıkları maç sonrası Meksika'nın kalecisinin 6 parmaklı olduğu iddialarının gündeme gelmesi, Brezilya medyasının aile üyelerine büyük bir ilgi göstermesine sebep olmuştu.

'DEZAVANTAJ DEĞİL'
Silvia ailesi, ekstra parmaklarının kendilerine hiçbir zaman dezavantaj olmadığını, aksine günlük işlerini yapmada ve müzik yeteneklerini geliştirmede avantaj sağladığını belirtiyor. Brezilya'daki 2014 FIFA Dünya Kupası'nda salı günü oynanan Brezilya-Meksika maçının yıldızı, Meksika'nın "6 parmaklı" denilen kalecisi Guillermo Ochoa'ydı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
6'ncı şampiyonluk işareti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN