Türkiye'nin en iyi haber sitesi

65 tonluk uçağı 20 metre çekti

Daha önce 188 tonluk uçağı 9 metre hareket ettiren Kanadalı Kevin Fast, 65 tonluk Airbus 320 tipi uçağı 20 metre çekerek rekor kırdı

Giriş Tarihi: 28.6.2014
Dünyanın en güçlü adamı 51 yaşındaki Kevin Fast, Tayland'da katıldığı bir televizyon programında izleyenleri ekranlara kilitledi. Daha önce dünyanın en ağır uçağını çekerek dünya rekoru kıran Kanadalı Fast, Tayland'da bir kez daha halatı sırtladı. Yaşına hiç aldırmayan Fast, Tayland'ın başkenti Bangkok'ta bu kez 65 tonluk Airbus 320 tipi uçağı tam 20 metre çekerek rekor kırdı. Fast böylelikle onlarca ton ağırlıktaki bir uçağı bu mesafede çekebilen ilk kişi oldu.

5 YIL SONRA GÜCÜ YERİNDE

Kanadalı yaşlı adam 2009'da Ontario'daki havaalanında gerçekleştirdiği rekor denemesinde 180 koltuk kapasitesine sahip 188 tonluk CC-177 Globemaster III tipi uçağı, burun bölümündeki iniş takımlarına bağlanan bir ip yardımıyla çekmişti. Fast, tonlarca ağırlığı 8.80 metrelik mesafede hareket ettirmişti. Uzun bir aradan sonra tekrar ekranlara çıkan Fast'in dış görünüşünün değiştiği ve sakal bıraktığı görülürken, dünyanın en güçlü adamı sıfatını halen taşıyabildiğini milyonlara kanıtlamış oldu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
65 tonluk uçağı 20 metre çekti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN