Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Davutoğlu’na Türkmenlerden büyük övgü

Irak Türkmen Cephesi'nden yapılan açıklamada, Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu'nun Türkiye'nin gelmiş geçmiş tüm dışişleri bakanları ve bürokratları arasında Türkmen davasına en duyarlı kişi olduğu belirtilirken, 'Mesaisinin büyük bölümünü Türkmen ve Kerkük meselesine harcayan Davutoğlu'na atılan iftiralar, Türkmen davasına yapılan en büyük ihanettir' denildi.

Giriş Tarihi: 3.7.2014 15:45
Irak Türkmen Cephesi Türkiye Temsilciliği'nden yapılan açıklamada, bir gazetede Ümit Özdağ'ın imzası ile yayınlanan Irak Türkmen Cephesi ve Kerkük'ün geleceği ile ilgili makaledeki tek gerçeğin, uzaktan yakından gerçeklerle ilgisinin olmadığı ifade edildi. 'Bizler Irak Türkmen Cephesi olarak, Irak Türkmen Cephesi ve Kerkük meselesinin Türkiye'de partiler ve ideolojiler üstü olmasını beklerken maalesef ideolojik bagajları geçmişe ayarlanmış bazı çevreler bunu partiler arası bir tartışma konusu yaparak iktidara ve devlet kurumlarına saldırı aracı haline getirmeyi marifet sanmaktadır' denilen açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

'Türkiye-ITC ilişkisini temelsiz, afaki ve iç boş ifadelerle teşhir etmeleri yüzünden ITC'nin Irak'taki üst düzey kadroları şer odakları tarafından hedef haline getirilmiştir. Sayın Ahmet Davutoğlu, Türkiye'nin gelmiş geçmiş tüm dışişleri bakanları ve bürokratları arasında Türkmen davasına en duyarlı ve ilgili olan kişidir. Mesaisinin büyük bölümünü Türkmen ve Kerkük meselesine harcayan Davutoğlu'na atılan iftiralar, Türkmen davasına yapılan en büyük ihanettir.'

Kerkük'ün geleceğinin belirlenmesinin kişilere ve gruplara bağlı bir mesele olmadığına dikkat çekilen açıklamada, Kerkük'ün geleceğinin merkezi hükümet ile küresel güçler arasında yapılacak çıkar anlaşmalarına bağlı olduğu kaydedildi.

Gerçek dışı haberlerin Türkiye-ITC ilişkilerine zarar veremeyeceği belirtilen açıklamada, 'Ancak bu tür haberler Irak'ta yaşayan Türkmenleri zora ve sıkıntıya sokacaktır. Irak Türkmenleri ve Irak Türkmen Cephesi olarak, yaşadığımız bu zor süreçte Türkiye'deki basın organlarının ve yazarlarının daha duyarlı davranmalarını ve Türkmenlere destek vermelerini bekliyoruz' denildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Davutoğlu’na Türkmenlerden büyük övgü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN