Türkiye'nin en iyi haber sitesi

IŞİD liderinin şok görüntüsü

Adını İslam Devleti olarak değiştiren IŞİD örgütünün halife ilan ettiği Abu Bakr Bağdadi olduğu iddia edilen kişinin görüntüleri sosyal paylaşım sitelerine yüklendi.

Giriş Tarihi: 7.7.2014 10:05 Güncelleme Tarihi: 7.7.2014 10:49
Adını İslam Devleti olarak değiştiren IŞİD örgütünün halife ilan ettiği Abu Bakr Bağdadi olduğu iddia edilen kişinin görüntüleri sosyal paylaşım sitelerine yüklendi. Bağdadi'nin kolunda James Bond'un filmlerinde kullandığı ünlü saat markası Omega ya da Rolex olduğu düşünülen en az 6 bin dolarlık saat takması sosyal medyayı salladı.

Namaz kıldırmadan önce hutbeye çıkan Bağdadi, Müslümanların aralarından bir imam seçmesinin vazifeleri olduğunu söyledi ve "Bu ağır sorumluluğa ben getirildim. Sizin en iyiniz değilim. Bu yüzden doğru işlerimde bana yardım edin, yanlışımızı gördüğünde tavsiyelerinizle beni doğru yola yönlendirin" dedi.

"HALİFE"NİN KOLUNDA ROLEX

Irak'ta kendini halife ilan eden Ebu Bekir Bağdadi'nin dünyaya ilk kez kendini gösterdiği o görüntülerle ilgili bir tartışma alevlendi. Sosyal medyada hızla yayılan o tartışmanın konusu halifenin kolundaki saat oldu. Ebu Bekir Bağdadi'nin kolundaki saatin Rolex olduğu düşünülüyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
IŞİD liderinin şok görüntüsü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN