Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yaşananlar iki ordunun savaşı değil

Filistin Devlet Başkanı Abbas, "Gazze, Kudüs ve Batı Şeria'da yaşananlar, iki ordu arasındaki bir savaş değildir" dedi.

Giriş Tarihi: 9.7.2014 13:36
Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas, devlet televizyonunda yayınlanan konuşmasında, adaletli ve kapsamlı barışın sağlanması için gösterilen tüm diplomatik çabaların başarısız kaldığını vurgulayarak, "Gazze, Kudüs ve Batı Şeria'da yaşananlar, iki ordu arasındaki bir savaş değildir, aksine bu, ordu ile silahsız halk arasındaki bir durumdur. Uluslararası toplumun, İsrail tarafından katledilen Filistin halkını koruma altına alma zamanı gelmiştir" ifadelerini kullandı.

"Uzlaşı hükümetinin ilanından bu yana İsrail hükümeti tansiyonu yükseltmeye devam ediyor" diyen Abbas, Filistin'deki tüm taraflarla sürekli iletişim halinde olduğunu dile getirerek, şunları kaydetti:

"Filistinli taraflara sürekli, İsrail'i şiddete sevkedecek tavırlardan kaçınmaları konusunda yaptığım uyarılar üzerine bana sükunete bağlı kaldıklarını belirtiyorlardı. Filistin hükümeti, halkın, Gazze ve Kudüs'te yaşadığı sıkıntıları hafifletmek için elindeki tüm imkanları kullanacak. İsrail'in yürüttüğü yeni yerleşim birimleri politikalarıyla halkımız, 2013 ve 2014'te tutuklama ve ölümlere maruz kaldı."

İsrail'in pazartesi gününden bu yana düzenlediği operasyonlarda 27 kişi hayatını kaybetti, 204 kişi yaralandı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yaşananlar iki ordunun savaşı değil
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN