İsrail Gazze'deki tünelleri havadan vurdu

Giriş Tarihi: 10.7.2014 10:13

İsrail ordusu, Gazze'de havadan düzenlediği saldırılarla Mısır ile Filistin arasında bağlantı kurulmasını sağlayan tünelleri vurdu.

İsrail Savunma Bakanlığı tarafından yayınlanan görüntülerde, İsrail ordusuna ait uçakların Gazze'de bulunan tünellere hava saldırısı düzenlediği ve tünellerin kullanılamaz hale geldiği görüldü. İsrail ordusu saldırı sonrası yaptığı açıklamada, Çarşamba günü ordu güçlerinin Gazze'de 160 noktayı vurduğunu ve Hamas'a ait birçok noktanın vurulan yerler arasında bulunduğunu belirtti. Ordu güçleri, Gazze'de 10 tane askeri komuta merkezini ve Mısır'dan gelen malzemeleri taşımak için kullanılan tüneller ile silah depolama merkezlerini vurduklarını kaydetti.

İsrail ordusunun düzenlediği son hava saldırısında en az 14 kişi hayatını kaybederken, İsrail'in son günlerde düzenlediği saldırılar sonucu toplamda 72 kişinin hayatını kaybettiği ifade edildi. İsrail Savunma Bakanı Moşe Yalon saldırıların süreceğini belirterek, 'Hamas'a karşı düzenlediğimiz operasyon ilerleyen günlerde daha da genişleyecek ve yaptıklarının bedelini çok ağır ödeyecekler' dedi.

Gazze Sağlık Merkezi yetkilisi Eşref El-Kedra ise, İsrail ordusunun dün düzenlediği hava saldırısında Gazze'nin güneyinde bir Hamas mensubunun ve 80 yaşındaki bir kadın ile 2 kişinin hayatını kaybettiğini açıkladı.

İsrail ile Filistin arasında yaşanan son olaylar sonrası İsrail, Gazze'de 400'den fazla noktayı vurdu ve en az 72 kişi hayatını kaybetti. Geçtiğimiz günlerde Hamas da, İsrail'e düzenlediği operasyonları sonrası 160'dan fazla roket fırlatmıştı. Filistin'in roket fırlatması sonrası Tel Aviv ve Kudüs'te sirenler çalınmış ve olağanüstü hal ilan edilmişti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İsrail Gazze'deki tünelleri havadan vurdu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN