Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Obama sıraya kaynak yaptı!

ABD Başkanı'nın, barbekücüde sipariş için bekleyen müşterileri geçip kasaya yönelmesi tepki çekti: "Trafikte önümüze geçin, barbekü kuyruğunda olmaz."

Giriş Tarihi: 12.7.2014
Kamuoyu araştırmaları, uzun süredir ilk kez bir ABD Başkanı hakkındaki yorumların şimdiki kadar olumsuz olduğunu ortaya koyarken, Beyaz Saray'ın halkla ilişkiler çalışmaları son hızla devam ediyor. Önceki gün Teksas'ta barbeküleriyle ünlü bir restorana giden ABD Başkanı Barack Obama, müşterilerle sohbet edip dükkân sahibiyle fotoğraf çekerek artı puan kazanmayı başardı. Fakat başkan bile olsa Obama'nın sıraya kaynak yapması sosyal medyada tepki çekti.

300 DOLARLIK ET ÜRÜNÜ ISMARLADI
"
Merhaba millet, duydum ki buranın barbeküsü oldukça iyiymiş. Doğru mu?" diyerek Franklin Barbecue adlı restorana giren Obama, sipariş vermek için bekleyen müşterileri geçerek kasaya yöneldi. "Biliyorum oldukça uzun bir kuyruk ve gerçekten bu konuda kötü hissediyorum. Ama kaynak yapmak zorundayım" diyen Obama, kendisinden önce gelen 2 kişinin de hesabını ödemeyi ihmal etmedi. Ekibi için 300 dolarlık et ürünü ısmarlayan Obama, dükkânın dışında bekleyenleri hesaba katmaması ise tepkiyle karşılandı.

'SİZ DE 3 SAAT BEKLEMELİSİNİZ'
Franklin Barbecue'nün sahibi Aaron Franklin, "Dükkânımda şimdiye dek kimse sıraya kaynak yapmamıştır, fakat başkan için bir istisna yapabiliriz" dese de restoranın dışındaki kuyruktan atılan memnuniyetsiz tweetler dikkat çekti. Sosyal medyada paylaşılan "Trafikte önümüze geçin ama barbekü kuyruğunda olmaz", "Hayır Bay Obama, lütfen sıranızı bekleyin" ve "Başkan Obama, siz de herkes gibi 3 saat beklemelisiniz" gibi yorumlar dikkat çekti. Hesapları başkan tarafından ödenen Colin Jacob ve Jane Litvin ise "Yaklaşık 3 saatte ancak kasaya ulaştık. Bir anda başkan çıkageldi. Kendisi, insan ilişkileri son derece iyi bir biri" diyerek ülkenin en yoğun gündemli insanına sıralarını vermekten rahatsız olmadıklarını belirtti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Obama sıraya kaynak yaptı!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN