İsrail ile Kassam Tugayları arasında çatışma

Giriş Tarihi: 13.7.2014 09:04

İsrail Deniz Kuvvetlerine bağlı timin, kuzey sahillerinden Gazze'ye sızma girişiminde bulunduğu ve buna karşı koyan Kassam Tugaylarıyla şiddetli çatışmalar yaşandığı bildirildi.

İsrail Deniz Kuvvetlerine bağlı özel bir timin, kuzey sahillerinden Gazze'ye sızma girişiminde bulunduğu ve buna karşı koyan İzzettin Kassam Tugaylarıyla şiddetli çatışmalar yaşandığı bildirildi.

Kassam Tugayları'nın basın açıklamasında, "Kassam Tugayları'na bağlı özel bir grup, Siyonist deniz kuvvetlerinin Gazze'nin kuzeyindeki Sudaniye bölgesi sahiline askeri birlik indirme girişimini fark etmiş ve onlarla çatışmaya girmiştir" ifadeleri yer aldı.

Bölgede bulunan görgü tanıkları gece TSİ 01:30'a dek iki taraf arasında çatışmaların sürdüğünü belirtti. Sudaniye bölgesinde peş peşe yoğun patlama seslerinin geldiği ifade edilirken, deniz çıkartma operasyonuna İsrail hücum botları ve savaş helikopterlerinin katıldığı vurgulandı.

Görgü tanıkları ayrıca, denizden işgale karşı direnen Filistinliler'e, ağır makineli tüfekler, füze ve roketlerle saldırıldığını ifade ederken, Filistinli direnişçilerin İsrail deniz komandolarına hafif makineli tüfek, havan topu ve RPG roketleriyle karşılık verdiğini bildirdi.

Gazze'deki bir güvenlik yetkilisi, AA muhabirine, sahil şeridindeki çatışma bölgesi üzerinde, İsrail'in 20'den fazla insansız hava aracının uçtuğunu söyledi.

İsrail'in denizden yürüttüğü operasyon sırasındaki çatışmalarda, iki tarafın kayıpları konusunda henüz bir bilgi verilmedi.

KASSAM TUGAYLARI TEL AVİV'E FÜZEYLE SALDIRDI


İzzeddin el-Kassam Tugayları'nın, İsrail'in başkenti Tel Aviv'e J80 füzeleriyle saldırı düzenlediği bildirildi.

Kassam Tugayları'ndan yapılan yazılı açıklamada, saldırının J80 füzeleriyle yapıldığı belirtildi.

Kassam'ın Tel Aviv'i vuracağını açıklamasından sonra birçok televizyon kanalı da şehirde olası saldırıları gözlemek için naklen yayın yaptı.

Bu arada İsrail'in Kanal 10 televizyonu, bir füzenin Tel Aviv'e düşüş anını görüntüledi.

Ayrıca İsrail Ordu Sözcüsü Peter Lerner da sosyal paylaşım sitesi Twitter üzerinden yaptığı açıklamada "Demir Kubbe" savunma sisteminin Tel Aviv'i vurmak üzere atılan füzelerden 2'sini havada imha ettiğini belirtti.

KASSAM TUGAYLARI İSRAİL İHA'SINI DÜŞÜRDÜ


İzzeddin el-Kassam Tugayları'na bağlı silahlı milislerin, Gazze hava sahasında uçan İsrail'e ait bir insansız hava aracını düşürdüğü bildirildi.

Güvenlik kaynaklarından alınan bilgiye göre, milisler uçaksavar kullanarak gerçekleştirdikleri saldırıda bir insansız hava aracını vurdu. Hava aracı Gazze'nin batısındaki Er-Rimal bölgesine düştü.

4 İSRAİL ASKERİ YARALANDI


Öte yandan, İsrail ordu sözcüsü Avichay Adraee, sosyal paylaşım sitesi Twitter'dan yaptığı açıklamada, "Bu gece İsrail ordusuna ait özel bir güç, uzun menzilli füzelerin atıldığı bir tesise baskın düzenledi. Baskınla hedef vurulurken, karşı taraftan ateş edilmesi üzerine çıkan çatışmada 4 asker yaralandı" dedi.

Hamas'ın askeri kanadı İzzeddin el-Kassam Tugayları'nın gece yaptığı basın açıklamasında; "Kassam Tugayları'na bağlı özel bir grup, Siyonist deniz kuvvetlerinin Gazze'nin kuzeyindeki Sudaniye bölgesi sahiline askeri birlik indirme girişimini fark etmiş ve onlarla çatışmaya girmiştir" ifadeleri yer almıştı.

Gece TSİ 01:30'a dek iki taraf arasında çatışmaların sürdüğünü belirten görgü tanıkları, Sudaniye bölgesinde peş peşe yoğun patlama seslerinin geldiği ifade ederken, deniz çıkartma operasyonuna İsrail hücumbotları ve savaş helikopterlerinin katıldığını vurgulamıştı.

Görgü tanıkları ayrıca, denizden işgale karşı direnen Filistinliler'e, ağır makineli tüfekler, füze ve roketlerle saldırıldığını ifade ederken, Filistinli direnişçilerin İsrail deniz komandolarına hafif makineli tüfek, havan topu ve RPG roketleriyle karşılık verdiğini bildirmişti

Gazze'deki bir güvenlik yetkilisi, AA muhabirine yaptığı açıklamada, sahil şeridindeki çatışma bölgesi üzerinde, İsrail'in 20'den fazla insansız hava aracının uçtuğunu söylemişti.

AA

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İsrail ile Kassam Tugayları arasında çatışma
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN