Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Füzelerin gölgesinde iftar

Gazzeliler, iftarlarını 8 gündür BM kararlarına defalarca uymamış olan İsrail'in hava saldırılarında attığı füzelerin gölgesinde yapıyor.

Giriş Tarihi: 15.7.2014 11:14 Güncelleme Tarihi: 15.7.2014 11:28
İsrail'in 7 Temmuz'dan bu yana Gazze'nin çeşitli bölgelerine yönelik saldırıları neticesinde bazı ailelerin başlarını sokacak evi de kalmadı. Saldırılar sırasında 560 ev tamamen yıkılırken, 12 bin 800 ev ise hasar gördü. Bunların 460 tanesi ise kullanılamaz duruma geldi.

Birleşmiş Milletler Filistinli Mültecilere Yardım Kuruluşu (UNRWA) tarafından eski bir okulda kurulan konut merkezinde iftar için bekleyen 50 yaşındaki Muhammed ed-Denef, İsrail'in bölgeye saldırı düzenleyeceği ihtimali üzerine ailesiyle evinden ayrılmak zorunda kaldığını dile getirdi.

İçinde bulunduğu zor durumu, "Biz kendimiz için değil çocuklarımız için korkuyoruz" sözleriyle ifade eden Denef, iftar sofrası az da olsa yüzlerinde beliren sevincin özellikle iftar saatlerinde bombardımana başlayan savaş uçaklarının sesleriyle dağıldığını belirtti.

Denef'in 30 yaşındaki kızı Meryem ise en büyük korkusunun daha önce benzerlerini yaşadıkları gibi iftar sofrasında İsrail tarafından atılan füzelerle ölmek olduğunu belirtti.

İsrail askerlerinin ayrım gözetmeksizin saldırılarına devam ettiklerini ifade eden Meryem, İsral ordusunun kadın, yaşlı veya çocuk demeden herkesi vurduğunu kaydederek, "Ancak sivillere yönelik bu saldırılar karşısında İsrail'e kimse hesap sormuyor" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Füzelerin gölgesinde iftar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN