Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Düşen iki uçakta da yakını vardı

4 ay önce kaybolan Malezya uçağında kardeşi bulunan Avustralyalı kadın, dün Ukrayna'da düşen uçakta da üvey kızını kaybetti.

Giriş Tarihi: 18.7.2014 17:18
Güney Çin Denizi üzerindeyken mart ayında kaybolan ve bir daha haber alınamayan Malezya Havayolları'na ait uçakta kardeşi bulunan Avustralyalı bir kadının, dün Ukrayna'da düşen aynı şirkete ait uçakta da üvey kızını kaybettiği bildirildi.

Kaylene Mann adlı kadının erkek kardeşi Rod Burrows ve baldızı Mary Burrows'ın 8 Mart'ta 227 yolcusu ve 12 kişilik mürettebatıyla kaybolan uçakta bulunduğu kaydedildi.

İlginç bir tesadüfle Mann'ın üvey kızı Maree Rizk'nın de dün Amsterdam'dan Kuala Lumpur'a giderken Ukrayna'da düşen Malezya Havayolları'na ait uçağın yolcuları arasında bulunduğu belirtildi.

Avustralyalı kadının diğer erkek kardeşi Greg Burrows, aileden iki kişinin de aynı havayollarına ait iki uçakta bulunmasını anlamakta zorluk yaşadığını söyledi. Ailenin iki olaya rağmen Malezya Havayolları'nı sorumlu tutmadığı ifade edildi.

Malezya Havayolları'na ait bir yolcu uçağı, Kuala Lumpur-Pekin seferini yaparken 8 Mart'ta 227 yolcusu ve 12 kişilik mürettebatıyla ortadan kaybolmuştu. Aylardır süren arama çalışmalarına rağmen düştüğü sanılan uçağın izine rastlanamamıştı.

Aynı şirkete ait Boeing 777 tipi bir uçak da dün 280 yolcu ve 15 mürettebatla Amsterdam-Kuala Lumpur seferini yaparken Rusya sınırından 60 kilometre uzakta Ukrayna topraklarına düşmüş, uçaktan sağ kurtulan olmamıştı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Düşen iki uçakta da yakını vardı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN