Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ukrayna Başbakanı denetimde

Ukrayna Başbakanı, Slavyansk'ta çatışmalardan zarar gören bölgelerde incelemelerde bulundu, ulusal muhafızların karargahını denetledi.

Giriş Tarihi: 17.7.2014 19:36
Ukrayna Başbakanı Arseniy Yatsenyuk, ülkenin doğusundaki Syavyansk'ta incelemelerde bulundu.

Yatsenyuk, İçişleri Bakanı Arsen Avakov ile Slavyansk'ta atılan bomba sonucu bazı bölümleri yıkılmış bina ile çatışmalardan zarar gören bir okulu ziyaret etti. Kendisini karşılamaya gelenlerin sorunlarını dinleyen Başbakan Yatsenyuk, çatışmalardan kaynaklanan zararın giderilmesi ve bölgede hayatın normale dönmesi için çalışmaların sürdüğünü söyledi.

Slavyansk Belediye binasında bölge temsilcileriyle toplantı yapan Arsenyuk, daha sonra şehre hakim bir tepede bulunan ulusal muhafızların karargahını gezdi. Yatsenyuk, burada basın mensuplarına yaptığı açıklamada, terörle mücadele operasyonları hakkında bilgi verdi. Yatsenyuk'un ziyareti sırasında karargahtan ağır silahlarla karşı tepeye 10'dan fazla atış yapıldı. Ancak ateş açılmasının nedeni konusunda bilgi verilmedi.

Arsenyuk, daha sonra ayrılıkçılardan ele geçirilen silah ve mühimmatın sergilendiği yerde incelemelerde bulundu.

Ulusal muhafızların şehir merkezi yakınlarındaki karargahını da ziyaret eden Başbakan Yatsenyuk, çatışmalarda başarı gösteren askerleri ödüllendirdi, cesaretlerinden dolayı teşekkür etti. Askerlerin yaşam alanını da gezen Yatsenyuk, daha sonra karargahtan ayrıldı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ukrayna Başbakanı denetimde
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN