Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Libya'da çatışma: 16 ölü

Bingazi'de ordu birlikleri ile Ensar'uş Şeria örgütü militanları arasında çıkan çatışmada ölenlerin sayısı 16'ya çıktı, 86 kişi yaralandı

Giriş Tarihi: 22.7.2014 09:05 Güncelleme Tarihi: 22.7.2014 09:09
Libya'nın Bingazi kentinde Ensar'uş Şeria örgütüne bağlı militanlar ile orduya bağlı Saika (Yıldırım) Birliği arasında yeniden alevlenen çatışmada ölenlerin sayısının 16'ya çıktığı, 86 kişinin yaralandığı bildirildi.

Libya Sağlık Bakanlığı'ndan ismini vermek istemeyen bir yetkili yaptığı açıklamada, Bingazi kentinde Ensar'uş Şeria örgütüne bağlı militanlar ile orduya bağlı Saika Birliği arasında çıkan çatışmada ölenlerin sayısının 16'ya çıktığını, 86 kişinin yaralandığını belirtti.

Sağlık Bakanlığı yetkilisi, Bingazi'nin 100 kilometre doğusundaki el-Merc hastanesine şimdiye kadar 8 ceset ile 55 yaralı, Bingazi hastanesine 8 ceset ile 10 yaralı ve Bingazi'nin güneydoğusundaki el-Ebyar köy hastanesine ise 21 yaralının getirildiğini kaydetti.

Hastane kaynaklarından yapılan açıklamada, Ensar'uş Şeria örgütüne bağlı militanların Bingazi'de bir askeri kışlaya baskın düzenlemesi üzerine çıkan çatışmada 5 kişinin öldüğü, 30 kişinin yaralandığı ve kentte çatışmaların son bulduğu belirtilmişti.

Libya'da Muammer Kaddafi'nin devrilmesiyle sonuçlanan 17 Şubat 2011 devriminden sonra ortaya çıkan Ensaru'ş-Şeria örgütü, ülkede şeriat kurallarının uygulanması çağrısında bulunuyor.

Emekli General Hafter'in, 16 Mayıs'ta çeşitli suçlamalarda bulunduğu Bingazi'deki hükümet yanlısı gruplara karşı "onur savaşı" başlattığını duyurduğu Libya, devrimden bu yana belirli aralıklarla şiddet olaylarına sahne oluyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Libya'da çatışma: 16 ölü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN