Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Donetsk Havaalanı bölgesi Ukrayna ordusunun kontrolünde

Ukrayna ordusunun ülkenin doğusunda Rusya yanlısı ayrılıkçılara karşı yürüttüğü operasyonlarda Donetsk Havaalanı civarı ile 3 yerleşim biriminde kontrolü ele geçirdiği bildirildi.

Giriş Tarihi: 23.7.2014 14:25
Ukrayna ordusunun ülkenin doğusunda Rusya yanlısı ayrılıkçılara karşı yürüttüğü operasyonlarda Donetsk havaalanı civarı ile Karlovka, Netaylovo ve Pervomayskoye'de kontrolü ele geçirdiği bildirildi.

Rus ve Ukrayna basınında çıkan haberlere göre, ayrılıkçıların tek taraflı ilan ettiği "Donetsk Halk Cumhuriyeti"nin Savunma Bakanı İgor Strelkov, Donetsk Havaalanı bölgesi ile Karlovka, Netaylovo ve Pervomayskoye'den çekilmek zorunda kaldıklarını açıkladı.

Strelkov, Ukrayna ordu birliklerinin ablukası altına düşmemek için geri çekildiklerini ve kayıp vermediklerini söyledi.

Ukrayna ordusunun Donetsk'e girmeye cesaret edemeyeceğini düşündüğünü belirten Strelkov, ordunun sadece top atışı ile yetineceğini kaydetti.

Strelkov, ordunun kendilerini ablukaya alarak Slavyansk'ta olduğu gibi geri çekilmeye zorlayacağını ifade ederek, "Eğer kente girmek isterlerse de biz onları bekliyor olacağız. Onların tankları kent içerisinde savunmasız kalacak. Askerlerinin ise kara harekatı yeteneği daha önce olmadığı gibi şimdi de yok" dedi.

Ukrayna ordusu, ülkenin doğusunda aylardır süren ayrılıkçı hareketi bastırmak için bir süredir askeri operasyonlar yürütüyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Donetsk Havaalanı bölgesi Ukrayna ordusunun kontrolünde
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN