Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İsrail, Refah'taki Ulusal İslam Bankası'nı bombaladı

İsrail'in, Gazze Şeridi'ndeki Refah kentinde yer alan Ulusal İslam Bankası'nı vurduğu bildirildi. İsrail uçakları Hamas liderlerinden Nizar Avadullah'ın evine de saldırdı.

Giriş Tarihi: 23.7.2014 09:46
Görgü tanıklarından alınan bilgiye göre, Gazze'nin güneyindeki Refah'ın orta kesiminde yer alan Ulusal İslam Bankası, İsrail savaş uçakları tarafından bombalandı. Bankadan, çıkan yangın nedeniyle yoğun dumanlar yükseldiği ve binada ciddi hasar meydana geldiği ifade edildi.

Hastane kaynaklarından alınan bilgiye göre, bombalamada ölen ya da yaralanan olmadı.

İsrail ordusuna ait insansız hava uçakları, 12 Temmuz'da Gazze'ye saldırılar sırasında Han Yunus ve Gazze'deki Ulusal İslam Bankası'nı vurmuştu.

MEZARLIĞA SALDIRI


İsrail savaş uçaklarının Gazze'nin kuzeyinde yer alan Cebaliye beldesindeki mezarlığı hedef aldığı bildirildi.

Görgü tanıklarından alınan bilgiye göre, İsrail ordusuna ait savaş uçakları, Cebaliye'deki El-Faluce Mezarlığı'nı bombaladı. Saldırıda ölen ya da yaralanan olmadı.

GÖSTERİ YAPANLAR YARALANDI


Öte yandan, İsrail ordusunun Batı Şeria'da gösteri yapan Filistinlilere müdahale ettiği, 5 kişiyi yaraladığı ve 4 kişiyi gözaltına aldığı bildirildi.

Görgü tanıklarından alınan bilgiye göre, İsrail ordusu plastik mermi, göz yaşartıcı gaz ve cop kullanarak göstericileri dağıttı. Yaralılar hastaneye kaldırıldı.

HAMAS LİDERLERİNDEN NİZAR AVADULLAH'IN EVİ VURULDU


İsrail uçaklarının, Gazze Şeridi'nde bulunan İslami Direniş Hareketi (Hamas) liderlerinden Nizar Avadullah'ın evini vurduğu bildirildi.

Görgü şahitlerinden alınan bilgiye göre, İsrail savaş uçakları Gazze Şeridi'nde birçok meskun yeri bombaladı.

En-Nasr Mahallesi'nde bombalanan ve tamamen yıkılan evlerin arasında Hamas liderlerinden Nizar Avadullah'ın konutunun da olduğu belirtildi. Bombardıman nedeniyle yaralananlar olduğu, yıkılan evlerin enkazı altında kalanların bulunduğu ifade edildi.

Bombardıman sırasında konutu yıkılan Hamas liderlerinden Avadullah ve ailesinin evde olmadıkları belirtildi.

KUDÜS'TE BİR İSRAİL POLİSİ YARALANDI


Öte yandan, İsrail emniyet kaynaklarından alınan bilgiye göre, Kudüs'ün güneyindeki Şuafat ve kuzeyde bulunan İsaviye beldelerinde, Gazze'ye saldırıları protesto eden Filistinli gençler ile İsrail askerleri arasında çıkan çatışmada bir İsrail polisi yaralandı.

Filistinli göstericiler tarafından atılan taşla kafasından hafif yaralanan polisin, hastaneye kaldırıldığı kaydedildi.

İSRAİL ORDUSU: HAMAS'A AİT 1800 NOKTA VURULDU


İsrail ordusundan yapılan açıklamaya göre, Gazze'ye kara operasyonu başlamasından bu yana, Gazze'den İsrail'e 2 bin 160 roket fırlatıldı. Bunlardan bin 700'ü İsrail'i vurdu. Bugün ise İsrail'e 87 roket atıldı ve bunlardan 67'si füze savunma sistemini aşarak İsrail'e ulaştı.

Açıklamada, operasyonun başlangıcından şimdiye kadar, Hamas'a ait bin 800 noktanın vurulduğu belirtildi. Gün içinde ise Hamas'a ait 260 noktanın hedef alındığı savunulan açıklamada, hedefler arasında askeri üsler, gizlenmiş roket fırlatıcılar ve silah üretim merkezleri olduğu kaydedildi.

Açıklamada, İsrail ordusunun şu ana kadar yaklaşık 30 saldırı tünelini açığa çıkardığı da ifade edildi.

Hamas yaptığı açıklamada ise Gazze Şeridi'nden İsrail'in değişik bölgelerine 38 roketin fırlatıldığı belirtildi.

"Koruyucu Hat" adı altında 7 Temmuz'da Gazze'yi havadan vurmaya başlayan İsrail ordusu, 17 Temmuz Perşembe akşamı da karadan saldırıya geçmişti.

Saldırıların başladığı günden bu yana Gazze'de 635 kişi hayatını kaybetti, 4 bin kişi yaralandı. Ölenlerden 162'si çocuk, 78'i ise kadın.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İsrail, Refah'taki Ulusal İslam Bankası'nı bombaladı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN