Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Krallığını' ilan edip kızını prenses yaptı

ABD'li baba, kızına ilginç bir yaş günü hediyesi verdi. Sudan- Mısır sınırındaki 800 kilometrekarelik çöl alanında krallık ilan eden baba kızını prenses yaptı

Giriş Tarihi: 25.7.2014
ABD'li Jeremy Heaton, kızının yardımıyla tasarladığı bir bayrakla Afrika'ya gitti ve bayrağını diktiği sahipsiz toprakta "Yeni Kuzey Sudan Krallığı"nı ilan etti. Mısır ile Sudan arasındaki 800 kilometrekarelik çöl alanında ilan ettiği krallığının tanınması talebiyle Mısır ve Sudan'a başvuran Heaton, henüz bir yanıt alamadı. ABD'li babanın amacı prenses olmayı düşleyen kızına 7'nci yaş gününde hediye vermekti. Planı için aylardır arayışta olan Heaton önce Antarktika bölgesini taradı. Ancak uluslararası antlaşmalar gereği bunun imkansız olduğunu fark etti. En sonunda Mısır-Sudan sınırındaki "Bir Tawil" isimli sahipsiz bölgeyi bulan baba burada krallığını ilan etti. 3 çocuklu baba, "Bazen hiç yapmayacağınız şeyleri çocuklarınız için yapabiliyorsunuz" diyor.

YASAL ZEMİNİ VAR MI?
Peki yasal olarak bir toprağa bayrak dikip krallık ilan etmek mümkün mü? Uzmanlar krallık ilan etmek için öncelikle bir toprağın sahipsiz olması gerektiğini söylüyor. Nitekim 'Bin Tawil' sahipsiz. Ancak mülkiyet sorunu ortada. Heaton'ın krallık ilan ettiği toprakları aktif olarak işgal etmesi ve koruması gerekir. Ayrıca birkaç ülkenin krallığı tanıması da gerekir. Yani sadece bayrak dikmekle yasallık gelmiyor. Krallığın tanınması için Washington'da bir büro açtığını söyleyen, BM nezdinde girişimlerde bulunan Heaton 'Mısır piramitlerini görmeden buraya direkt gelen tek kişi benimdir herhalde" diyor. Heaton, 'krallık' topraklarında yardıma muhtaç Afrikalı çocuklar için eğitim, barınma va gıda yardımı projeleri geliştirmeyi hedefliyor. Aile bireyleri ise Heaton'ın kızı Emily'ye şimdiden "Prenses Emily" diye hitap ediyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Krallığını' ilan edip kızını prenses yaptı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN