Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İsrail'den katillere üniversite bursu

Çoğunluğu kadın ve çocuk 1000’den fazla Filistinli’nin İsrail tarafından katledildiği Gazze operasyonlarına katılan Yahudi askerlere, üniversiteler tarafından “katliam bursu” dağıtılıyor.

Giriş Tarihi: 27.7.2014 11:42

İSRAİL ÜNİVERSİTELERİNDEN ÖĞRENCİLERE KATLİAM BURSU


Tel Aviv Üniversitesi'nin internet sitesinden yapılan açıklamaya göre, "İsrail'in güvenliğini ve huzurunu tesis etmek için savaşan askerleri kutluyor, operasyonlara katılmak için silah altına alınan öğrenci ve çalışanlarımızı kucaklıyor ve destek oluyoruz" denildi.

PARA BAĞIŞÇILARDAN


Açıklamanın devamında ise, İsrail ordusuna katılan öğrencilerden bir yıl boyunca öğrenim harcı alınmayacağı açıklandı. Üniversite yönetimi ilan edilen "katliam bursu"nun "gönüllü bağışçılar" tarafından sağlanacağının da altını çizdi. Tel Aviv Üniversitesi Rektörü Joseph Klafter de, "Tel Aviv Üniversitesi ulusal güvenliğin sağlanmasında hep rol almıştır ve desteğini sürdürecektir" dedi.

"PROPAGANDA"CIYA AYDA 2 BİN DOLAR

İsrail üniversitelerinin yanı sıra İsrail Başbakanlık Ofisi de, geçen yıl ağustos ayında haftada en az 5 saat sosyal paylaşım sitelerinde paylaşımlarda bulunacak öğrencilere ayda 2 bin dolar burs verileceğini açıklamıştı. Öğrencilere verilmek üzere 778 bin dolarlık bütçe ayrıldığı açaklanmıştı.

Kaynak: Stargazete.com

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İsrail'den katillere üniversite bursu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN