Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İsrail İsmail Heniye'nin evini bombaladı

İsrail savaş uçaklarının, Hamas Siyasi Büro Şefi Yardımcısı İsmail Heniye'nin eş-Şati Mülteci Kampı'nda bulunan evini bombaladı. Heniye ise taşların kırılması irademizi kıramayacak açıklamasında bulundu.

Giriş Tarihi: 29.7.2014 09:36 Güncelleme Tarihi: 29.7.2014 11:18
Görgü tanıklarından alınan bilgiye göre, İsrail savaş uçakları, Heniye'nin Gazze'nin batı kesiminde yer alan eş-Şati Mülteci Kampı'ndaki evini bombaladı.

Saldırıda Heniye'nin evi ve çevresindeki binalarda ciddi hasarın meydana geldiği ifade edilirken, ölü veya yaralı olup olmadığına dair bilgi verilmedi.

İsrail'in 23 günden bu yana Gazze'ye düzenlediği saldırılarda Hamas Siyasi Büro üyelerinden İmad el-Alemi, Mahmud ez-Zehhar, Nizar Avadullah, Ziyad ez-Zaza ve Halil el-Hayye, eski İçişleri Bakanı Fethi Hamad ve Heniye'nin Danışmanı Basim Naim'in yanı sıra Hamas'ın üst düzey yetkililerinden diğer 4 kişinin evi bombalamıştı.

BM kararlarına daha önce defalarca uymayan İsrail'in 7 Temmuz'dan bu yana Gazze'ye düzenlediği saldırılarda bin 95 Filistinli yaşamını yitirirken, 6 bin 490 kişi yaralandı.İsrail, 7 Temmuz Pazartesi günü "Koruyucu Hat" adıyla Gazze'ye yönelik hava ve denizden saldırılar başlatmış, 17 Temmuz Perşembe günü de karadan saldırıya geçmişti.

HENİYYE: TAŞLARIN KIRILMASI İRADEMİZİ KIRAMAYACAK


İsmail Heniye yıkılan ev için yaptığı açıklamada evinin yıkılan diğer evlerden daha değerli olmadığını belirterek "Taşların kırılması irademizi kıramayacak. Direnişe devam edeceğiz." şeklinde konuştu

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İsrail İsmail Heniye'nin evini bombaladı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN