İsraillilerden katliama tam destek

Giriş Tarihi: 30.7.2014 16:27

İsrail'de yapılan kamuoyu araştırmaları, halkın yüzde 95'inin Gazze'ye yönelik saldırıları desteklediğini ortaya koydu.

Tel Aviv Üniversitesi'ne bağlı İsrail Demokrasisi Enstitüsü tarafından yapılan yazılı açıklamada, saldırıların başlamasından bu yana 14, 16 ve 23 Temmuz tarihlerinde 3 anket yapıldığı belirtildi.

"Anketlerin sonucuna göre İsrail kamuoyunun yüzde 95'inin saldırıların gerekçesini onayladığının ortaya çıktığı" ifade edilen açıklamada, halkın, İsrail ordusuna ve saldırıları düzenleyen hükümete verdiği destekte azalma görülmediği vurgulandı.

Desteğin, hayatını kaybeden İsrail askerlerine ve uluslararası toplum tarafından İsrail'e yöneltilen eleştirilere rağmen sürdüğü ifade edilen açıklamada, "Halkın sadece yüzde 5'i, İsrail ordusunun operasyon çerçevesinde çok fazla saldırıda bulunduğu düşüncesinde" denildi.

ÇOCUKLARIN ÖLDÜRÜLMESİNİ DANS EDEREK KUTLADILAR

Öte yandan, İngiltere'de yayımlanan Daily Mail gazetesinin internet sitesinde yer alan görüntüde, onlarca Yahudinin bayramın ilk gününde 7 çocuğun hayatını kaybettiği Şati Mülteci Kampı'na yönelik saldırıdan birkaç saat sonra alkışlar ve danslar eşliğinde "Yarın okul yok. Orada çocuk yok", "Gazze mezarlık", "Bu İsrail toprağı, bu Yahudi devleti" şeklinde slogan attıkları görüldü.

Batı Şeria'da 12 Haziran'da kaybolan 3 Yahudi yerleşimcinin 18 gün sonra ölü bulunmasının ardından Filistinli genç Muhammed Ebu Hudayr, 2 Temmuz'da Yahudi yerleşimciler tarafından kaçırılmış ve yakılarak öldürülmüştü. İsrail, olayların ardından 7 Temmuz'da "Koruyucu Hat" adı altında Gazze'ye havadan, 17 Temmuz Perşembe akşamı da karadan saldırıya geçmişti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İsraillilerden katliama tam destek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN