İzzeddin el-Kassam Tugayları'ndan İsrail'e baskın!

Hamas'ın askeri kanadı İzzeddin el-Kassam Tugayları'nın, 10 İsrail askerini öldürdükleri "sızma" operasyonunun görüntüleri yayınladı.

Giriş Tarihi: 30.7.2014 11:33 Güncelleme Tarihi: 30.7.2014 12:50
El-Aksa televizyon kanalı tarafından yayımlanan videoda, Ramazan Bayramı'nın ilk günü İsrail askerlerinin kıyafetlerini giyerek kamufle olan Kassam Tugayları'na mensup 9 kişiden oluşan bir grubun, tünelden geçerek 10 İsrail askeri tarafından korunan Şucaiyye Mahallesi'nin doğusundaki "Nahal Oz" askeri karargahına sızdıkları görülüyor.

Videoda, 3 Kassam Tugayı mensubunun 1 İsrail askerini öldürdüğü ve birtakım silahları ele geçirip tünellere geri döndüğü görüntüler de yer alıyor.

Kassam Tugayları'ndan dün akşam yapılan yazılı açıklamada, Şucaiyye Mahallesi'ne sınır bölgede İsrail ordusuna karşı operasyon düzenlendiği ve 10 İsrail askerini öldürdüğü bildirilmişti.

İzzeddin el-Kassam Tugayları, İsrail'in Gazze'ye saldırı başlattığı 7 Temmuz'dan bu yana 90'dan fazla İsrail askerinin öldürüldüğünü açıklamıştı.


İSRAİL SORUŞTURMA AÇTI


İsrail ordusunun, Hamas'ın askeri kanadı İzzeddin el-Kassam Tugaylarının askeri karargaha düzenlediği operasyona ait yayınlanan görüntüler hakkında soruşturma açtığı bildirildi.

İsrail ordu sözcüsü Moti Almoz, İsrail'in Kanal 10 televizyonuna yaptığı açıklamada, El-Aksa televizyon kanalının yayınladığı, Kassam Tugaylarına bağlı milislerin bir tüneli kullanarak askeri karargaha girdiği ve buradaki askerleri öldürdüğüne ilişkin görüntüler hakkında soruşturma açıldığını söyledi.

Almoz, görüntülerin Hamas'ın ürünü olduğunu belirterek, doğruluğundan emin olunamayacağını iddia etti.

El-Aksa televizyonu, Ramazan Bayramı'nın ilk günü İsrail askerlerinin kıyafetlerini giyerek kamufle olan Kassam Tugaylarına mensup 9 kişiden oluşan bir grubun, tünelden geçerek İsrail askerleri tarafından korunan Şucaiyye Mahallesi'nin doğusundaki "Nahal Oz" askeri karargahına sızma görüntülerini yayımlamıştı.

Kassam Tugaylarından pazartesi günü yapılan yazılı açıklamada, Şucaiyye Mahallesi'ne sınır bölgede İsrail ordusuna karşı operasyon düzenlendiği ve 10 İsrail askerinin öldürüldüğü bildirilmişti.

İsrail ordusunun Gazze Şeridi'ne düzenlediği saldırılarda bin 258 kişi ölmüş, 7 bin 100 kişi ise yaralanmıştı. İsrail ordusu, Gazze Şeridi'ne yönelik saldırıların başladığı günden bu yana 53 İsrail askerinin ve 3 sivilin yaşamını yitirdiğini duyurmuştu. Hamas'ın askeri kanadı İzzeddin el-Kassam Tugayları ise 110 İsrail askerinin öldürüldüğünü açıklamıştı.

BM kararlarına daha önce defalarca uymamış olan İsrail, 7 Temmuz Pazartesi günü "Koruyucu Hat" adıyla Gazze'ye yönelik hava ve denizden saldırılar başlatmış, 17 Temmuz Perşembe günü de karadan saldırıya geçmişti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İzzeddin el-Kassam Tugayları'ndan İsrail'e baskın!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN