Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Esad'ın ordusuna ağır darbe

İslami Cephe basın sorumlusu Anadani, rejim güçlerinin polis binalarının altına yerleştirdikleri patlayıcılarla havaya uçurduğunu belirtti.

Giriş Tarihi: 31.7.2014 13:57
Suriye'de İslami Cephe'ye bağlı birliklerin eski Halep bölgesinde rejim güçlerinin "operasyon merkezi" olarak kullandığı binaları hedef alan saldırısında, onlarca rejim askerini öldürdüğü bildirildi.

Halep'teki İslami Cephe basın sorumlusu Salih Anadani yaptığı açıklamada, Cephe'ye bağlı birliklerin eski Halep bölgesinde yer alan ve rejim güçlerinin operasyon merkezi olarak kullandığı polis binalarının altına tünel kazarak, yerleştirdikleri patlayıcılarla buraları havaya uçurduğunu belirtti.

Patlamalarda onlarca rejim askerinin öldüğünü ifade eden Anadani, bölgede daha sonra Esad güçleriyle muhalifler arasında şiddetli çatışmaların yaşandığını aktararak, şunları kaydetti:

"İslami Cephe, patlayıcı yerleştirerek havaya uçurduğu binalardan sonra bölgede iki taraf arasında yoğun çatışmalar oldu. İslami Cephe, yaşanan çatışmalarda bölgede Esed güçlerine ait bir çok binanın kontrolünü sağladı. Esed güçleri, tarihi Halep Kalesi çevresinde muhaliflere karşı direnemeyince orduya ait savaş uçakları bölgeyi bombalamaya başladı. Bu arada rejim güçleri, muhaliflerin bulunduğu bölgeleri zehirli gazlarla vurmaya başladı."

İslami Cephe'ye bağlı birliklerin bölgede Esed güçlerinin bulundukları binalara havan topu ve roketlerle saldırdığını anlatan Anadani, birliklerinin daha önce de düzenledikleri "Zelzele operasyonuyla" Halep Kalesi çevresinde, Şam yönetimine bağlı güçlere büyük kayıplar verdiğini hatırlattı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Esad'ın ordusuna ağır darbe
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN