“Ermeni uçaklarını vururuz"

Giriş Tarihi: 6.8.2014 16:01

Azerbaycan'dan Ermenistan'a hava sahası ihlali uyarısı

Azerbaycan Savunma Bakanlığı, Ermenistan'ı, Azerbaycan hava sahasını ihlal etmeye kalkışacak savaş uçaklarının vurulacağı yönünde uyardı.

Bakanlıktan yapılan açıklamada, Azerbaycan hava sahasının Hava Kuvvetlerinin kontrolü altında olduğu ve Ermeni basınında çıkan, "Ermenistan savaş uçakları cephe hattında uçuşlar gerçekleştiriyor" haberlerinin gerçekleri yansıtmadığı bildirildi.

Uluslararası yasalar ve Uluslararası Sivil Havacılık Kurumunun aldığı karara göre, işgal altındaki topraklarda her türlü uçuşun yasak olduğunun vurgulandığı açıklamada, şu ifadeler yer aldı:

"Azerbaycan'ın izni olmaksızın yapılacak her uçuş, ülkenin hava sahasının ihlali olarak değerlendirilecek. Azerbaycan Hava Kuvvetleri, sınır ihlali yapanlara karşı darbe vurmak için gereken çağdaş araçlara sahiptir. Hava sahamız ihlal edilirse, Azerbaycan savaş uçakları ve hava savunma sistemlerimiz ihlal yapan savaş uçaklarını anında yok edecektir."

Son günlerde Ermenistan-Azerbaycan cephe hattında ateşkes ihlalleri artmış, Azerbaycan mevzilerine yaklaşmaya çalışan Ermeni keşif ve sabotaj birlikleriyle çıkan çatışmalarda Azerbaycan ordusundan 13 asker şehit olmuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
“Ermeni uçaklarını vururuz"
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN