Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Erbil'deki Hazer Kampı dağıtılıyor

IŞİD’in Erbil’e 45 kilometre yaklaşması üzerine, 5 bin sığınmacının barındığı Hazer Çadır Kampı'nın tahliyesine başlandı.

Giriş Tarihi: 7.8.2014 11:30
Alınan bilgiye göre, Kürt yönetimi, Erbil'den 50 kilometre uzakta olan Hazer Çadır Kampı'ndaki 5 bin sığınmacıyı tahliye çalışması başlattı. Hazer'in kapatılması nedeniyle Kızılay Başkanı Lütfü Akar da kampa bugün yapacağı ziyareti iptal etmek zorunda kaldı.

Hazer Kampı, IŞİD'le çatışmaların yaşandığı Musul'un Hamdaniye (Karakuş) ilçesine 20 kilometre uzaklıkta bulunuyor. Kampta Türkmen, Kürt ve Arap sığınmacıları kalıyordu.

IŞİD ERBİL'E 45 KİLOMETRE YAKLAŞTI


Bu arada, Musul'un Bertalla nahiyesinin de IŞİD'in eline geçtiği belirtildi. Bertalla'nın düşmesiyle IŞİD'in, Erbil'e ulaşma mesafesi 45 kilometreye düştü.

Öte yandan Erbil'e 60 kilometre mesafedeki Musul kentinin Mahmur ilçesinde IŞİD tehdidi nedeniyle büyük bir askeri hareketlilik yaşanıyor. IŞİD'in, 20 kilometre uzaklıktaki Güver nahiyesini ele geçirmesi üzerine Kürt yönetimi, Mahmur'a büyük bir askeri sevkiyat yaptı. Binlerce peşmerge, Kürt nüfusun yoğun olduğu Mahmur'a konuşlandırıldı. Peşmergeye silahlanan vatandaşlar da destek verdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Erbil'deki Hazer Kampı dağıtılıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN