"Direnişe tüm gücümüzle devam edeceğiz"

Hamas, İsrail ile ateşkesin sağlanması için yürütülen müzakerelerde Filistin halkının hiçbir talebinden taviz vermeyeceklerini açıkladı.

Giriş Tarihi: 9.8.2014 20:11 Güncelleme Tarihi: 9.8.2014 21:34

Mısır öncülüğünde, İsrail ve Filistinli gruplar arasında kalıcı ateşkesin sağlanması için gerçekleştirilen müzakerelere ilişkin Hamas Sözcüsü Fevzi Berhum tarafından yapılan yazılı açıklamada, "Geriye dönüş yok, direniş tüm gücüyle devam edecek" denildi.

"İşgalcinin kurnazlığı, işleri zora sokması hiçbir fayda sağlamayacak" denilen açıklamada Berhum'un "Halkımızın hiçbir talebinden taviz verilmeyecek" ifadelerine yer verildi.

Öte yandan İsrail tarafının, Mısır'a kalıcı ateşkes için heyet gönderme niyetinin bulunmadığı belirtildi.

Haaretz gazetesinin İsrailli yetkililere dayandırdığı haberinde, Tel Aviv yönetiminin müzakere amacıyla Mısır'a bugün heyet göndermeyi düşünmediği ifade edildi. Haberde, roketlerin altında müzakere yapılmayacağı öne sürüldü.

Kahire'de bir haftadan bu yana kalıcı ateşkesin sağlanması için Filistinli gruplar ile İsrail arasında süren dolaylı müzakerelere, Cumartesi günü Yahudiler için "dini tatil" olduğu gerekçesiyle akşama kadar ara verildiği açıklanmıştı.

İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırılarında ölenlerin sayısının bin 905'e, yaralıların ise 9 bin 852'ye yükseldiği bildirildi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
"Direnişe tüm gücümüzle devam edeceğiz"
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN