7 yıl boyunca çektiği selfieleri video yaptı

Giriş Tarihi: 12.8.2014 17:39

12 yaşında izlediği bir video sonrası her gün kendi fotoğrafını çekmeye başlayan ve bunu takıntı haline getiren Hugo Cornellier, 7 yıldır çektiği selfieleri videoya dönüştürdü.

2006 yılında 12 yaşındayken kendi fotoğraflarını çeken birisinin videosunu izleyen ve bundan çok etkilenen Hugo Cornellier o yaştan itibaren kendi fotoğrafını çekmeye başladı. Gittiği her yere bilgisayarını götürerek selfie çeken genç, yıllardır çektiği 3000'e yakın fotoğrafı video haline getirdi ve yayınladı. Videosuyla yoğun ilgi gören Cornellier, selfie çekmenin kendisi için bir saplantı haline dönüştüğünü ifade ederek, 'Ailemle gittiğim her yere bilgisayarımı götürdüm ve kendi fotoğraflarımı çektim. Tatilde ya da misafirlikte olmamız bu durumu değiştirmedi' dedi. 2500 günlük sürede sadece 50 gün fotoğraf çekmeyi unuttuğunu kaydeden Cornellier, 'Nereye gidersem gideyim fotoğraf çekmeyi unuttuğum günlerde kendimi kötü hissediyordum' dedi.

İlk fotoğraf çekmeye başladığında projesini 'Her gün Fotoğraf' olarak adlandırdığını belirten Cornellier, daha sonra selfienin yaygınlaşmasıyla birlikte projesini 'Her gün Selfie' olarak adlandırmaya başladığını ifade etti. Projesini sonlandırmak gibi bir düşüncesi olmadığını da dile getiren Cornellier, 'Kesinlikle fotoğraf çekmeye devam edeceğim ve durmayacağım. Bu projeyi sonsuza dek devam ettireceğim' dedi.

VİDEOYU İZLEMEK İÇİN TIKLAYIN


BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
7 yıl boyunca çektiği selfieleri video yaptı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN