Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İnşaatta buldukları altını sahiplendiler

Fransa'da işçiler, inşaatta buldukları 900 bin euroluk altını kendilerine sakladı. Olay, işçilerden birinin hesabına yatan yüklü miktarda para sayesinde ortaya çıktı

Giriş Tarihi: 12.8.2014
Fransa'nın kuzeyinde bulunan Eurne şehrinde bir inşaatta 600'den fazla parça ve külçe altın bulundu. Paris Normandie gazetesinin haberine göre bir inşaatta bulunan 900 bin euro değerindeki 600 adet parça ve 16 külçe altından oluşan hazine, binada çalışan 3 işçi tarafından sahiplenildi. Soruşturma sayesinde bulunan hazine güvenlik yetkililerine teslim edildi. 3 işçinin Evreux Ceza Mahkemesi'nde hırsızlıktan sorgulanacağı kaydedildi. Yargı kaynaklarından ve bir jandarma yetkilisinden alınan bilgiye göre, 3 işçi birkaç günlüğüne, sahibinin büyütmeyi planladığı bir evin zemin düzleştirme işinde çalışıyordu. Ancak işçiler Vernon ve Les Andelys kentleri arasında bulunan evin zemininde, kavanozlara gizlenmiş bir hazine buldu. Yerel basın, işçilerin hazinenin içinde her biri 1 kilo grama yakın 16 külçe, her biri 33 gram ağırlığında olan 600 parça altın ve 1924 ila 1927 yıllarına ait 20 ABD doları bulduklarını bildirdi.

EV SAHİBİNİN İÇİNE DOĞMUŞ

Paris Normandie gazetesi yaşları 20, 33 ve 40 olan 3 işçinin saklı hazineyi evin sahibine haber vermeden aldığını ve bölgede bulunan bir sikke uzmanına götürerek altınları piyasaya sürmeye çalıştıklarını ileri sürdü. Fransa Ekonomi Bakanlığı'na bağlı istihbarat servisi Tracfin, işçilerden birinin hesabına yüklü miktarda çeklerin yatırıldığını fark etti. Şüpheli durum üzerine soruşturma başlatan Eure jandarması ve Haut Normandie Bölgesel Müdahale Grubu (GIR) yetkilileri, bir hırsızlık olayı yaşandığını tespit etmeyi başardı. Emniyet yetkilileri üç işçinin sorgularında, hazinenin kendilerine ait olmadığını itiraf ettiklerini bildirdi. Sikke uzmanının da Evreux Ceza Mahkemesi'nde yürütülecek davada hâkim önüne çıkacağı, ancak hırsızlık suçlamasıyla yargılanmayacağı belirtiliyor. Tarihinin henüz kesinleşmediği davayı beklerken, işçilerin kaldığı yerde birçok araca, bir motosiklete ve binlerce euro'ya el konuldu. Sorgulama sürecinde oldukça ilginç ve komik bir olay yaşandı. İşçilerin çalışma yaptığı evin sahibinin işçilere şaka yapmak için "Bir hazine bulursanız bana söylerseniz" dediği ortaya çıktı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İnşaatta buldukları altını sahiplendiler
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN