Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İsrail'e soruşturma kararı!

İsrail Devlet Denetçisi, ülkesinin "Gazze'ye yönelik operasyonlar" sırasında aldığı kararlar hakkında soruşturma açılmasını kararlaştırdı.

Giriş Tarihi: 13.8.2014 19:49
İsrail Devlet Denetleme Ofisi'nin, devlet radyosunda yayınlanan açıklamasında, Shapira'nın, ülkesinin Gazze'ye yönelik saldırılarda uluslararası hukuk kurallarını ihlal ettiği ve İsrail makamlarının, ordunun faaliyetlerini soruşturmadığı yönündeki iddiaları gözönünde bulundurarak, soruşturma açmaya karar verdiği belirtildi.

İsrail Devlet Denetleme Ofisi'nin internet sayfasındaki açıklamaya göre, Genel Denetleyici, "yürütme organının faaliyetlerinin incelenmesi ve bunların ekonomi, verimlilik, etkililik ile dürüstlük ilkelerine uygun olarak yapılmasını denetlemek, hazırladığı raporları, parlamentoya sunma ve kamuoyuna duyurmakla" yükümlüdür. Genel Denetleyici, sadece İsrail Parlementosu önünde sorumludur.

Birçok ülke ve insan hakları kuruluşları, Gazze Şeridi'ne hava, kara ve denizden düzenlenen saldırılarda İsrail'in, uluslararası hukuk kurallarını ihlal ettiği yönünde açıklamalar yapmıştı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İsrail'e soruşturma kararı!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN