Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'ABD düşürülen uçakla ilgili çok şey biliyor'

Giriş Tarihi: 16.8.2014

Eski senatör Ron Paul, ABD'nin Ukrayna'da düşürülen uçakla ilgili topladığı bilgileri paylaşmadığını ve bu olayı Rusya'ya karşı savaş propagandası olarak kullandığını iddia etti

ABD 2012 Başkanlık Seçimleri'nde Cumhuriyetçi Parti'nin başkan adaylarından olan Ron Paul, 17 Temmuz'da Ukrayna hava sahası üzerinde düşürülen Malezya Havayolları'na ait MH17 sefer sayılı yolcu uçağı hakkında ABD'nin sanılandan çok daha fazlasını bildiğini iddia etti. Voices of Liberty isimli haber sitesinde yazdığı yazıda ABD'nin gelişmiş istihbarat toplama yeteneği sayesinde 298 kişinin ölümüyle sonuçlanan olay hakkında net fikir sahibi olabileceğinin altını çizen emekli senatör, bu bilgilerin çoğunun kamuoyu ile paylaşılmadığına inandığını vurguladı. Uydu teknolojileri sayesinde Ukrayna'daki tüm gelişmeleri saniye saniye takip eden hükümet yetkililerinin bu konuda bilgi sahibi olmamasının inanılmaz olduğunu belirten Paul, Obama yönetiminin daha önce Rusya'nın Ukrayna'nın doğusundaki ayrılıkçılara uçak düşürebilecek donanıma sahip silahlar sağladığını söylediğini ve zaten ilişkileri bozulan ABD ile Rusya'nın arasının, bu olay sonrasında daha da gerildiğine dikkat çekti. Paul, hükümetin bu olayı Rusya'ya karşı bir savaş propagandası olarak kullandığını ve ABD halkını Rusya'nın hatalı olduğuna ikna etmeye çalıştığını belirtti.

RAPOR EYLÜLDE ÇIKACAK

Kazayla ilgili uluslararası soruşturmanın ancak eylül ayında yayımlanacağı açıklandı. Kara kutu verileri, radar ve uydu görüntüleri ile uzman görüşlerinin yer alacağı rapor Hollanda Güvenlik Kurulu'nun web sitesine konulacak.

DÖRT YOLCUNUN PARASI ÇEKİLDİ

Kuala Lumpur- Pekin seferini yaparken 227 yolcu ve 12 mürettebatı ile 8 Mart Cumartesi günü kaybolan Malezya uçağındaki 4 yolcunun banka hesaplarından para çekildi. Avustralya basınında yer alan haberlere göre, Malezya polisi 4 yolcunun hesaplarından 18 Temmuz'da Kuala Lumpur'daki bir ATM'den para çekildiğini açıkladı. Çekilen miktarın 111 bin Malezya ringiti (75 bin lira) olduğu ve kamera görüntülerinin incelendiği bildirildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'ABD düşürülen uçakla ilgili çok şey biliyor'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN