Türkiye'nin en iyi haber sitesi

IŞİD ünlülerin banka hesaplarını hackliyor!

İngiliz Daily Mirror gazetesi 'Cihat fanatikleri ünlülerin banka hesaplarını hackliyor' manşetli özel haberinde IŞİD teröristlerinin öldürücü kampanyalarını finanse etmek için İngiliz ünlülerin banka hesaplarını hackledikleri iddiasına yer verdi.

Giriş Tarihi: 16.8.2014 20:45
Daily Mirror, Birminghamlı Cihatçı, 20 yaşındaki Junaid Hussain'in bunun arkasındaki kişi olduğunun tahmin edildiğini yazdı. Gazete, bir güvenlik görevlisinin "Bu yeni bir savaş şeklinin doğması" yorumuna dikkat çekti. Gazete, "İngiliz beyinler Cihat terörünü finanse ediyor" başlıklı iç sayfa haberinde İngiliz hacker Abul-Hussain Al Britani'nin 2012 yılında elinde tüfekle çekilmiş yüzü maskeli bir fotoğrafını yayımladı. Hussain internete yolladığı mesajlarda "Evde oturabilir ve gerçek görev çağırısına karşılık verebilirsiniz. Seçim sizin" diye yazarak hack şebekesi kurmaya çalıştığı yazıldı.

GENÇ HACKERLAR YETİŞTİRİYORLAR

IŞİD teröristlerinin İngiltere banka ve işyerlerinden milyonlar çekmek için genç bilgisayar uzmanı gençleri yetiştirdiğini yazan Daily Mirror, Irak ve Suriye'deki IŞİD'in 1.5 milyar sterlinlik servetleriyle dünyanın en zengin örgütü olduğuna dikkat çekti. Tony Blair'den özel bilgileri çalıp internete koyduğu için 2012 yılında hapis cezasına çarptırılan İngiliz hacker Hussain'in hackleyerek milyonlar götürdüğü ve bu işlerin başı olduğu kaydedildi. Polis gözetimindeyken geçen yıl Suriye'ye seyahat eden Hussain'in diğer hackerlere şifreleri kırmayı ve hassas bilgileri çalmayı öğrettiği yazıldı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
IŞİD ünlülerin banka hesaplarını hackliyor!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN