Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İkisi kafaya altı kurşunla ölmüş

ABD'de polis tarafından vurulan 18 yaşındaki siyahi gencin otopsi raporu açıklandı. Michael Brown için sokaklara dökülenlerin protestoları ise dün de devam etti

Giriş Tarihi: 19.8.2014
ABD'de geçtiğimiz hafta öldürülen siyahi genç Michael Brown'ın otopsi raporu açıklandı. Brown'ın, 2'si başına isabet eden 6 polis kurşunuyla hayatını kaybettiği belirlendi. New York Times'ın haberine göre, Missouri eyaletinde Afro-Amerikalıların yoğun olarak yaşadığı Ferguson semtinde 9 Ağustos Cumartesi gecesi, Darren Wilson adlı beyaz bir polis tarafından öldürülen 18 yaşındaki Michael Brown'ın yapılan otopsisinde, 2'si kafasında olmak üzere 6 kurşun yarası sonucu yaşamını yitirdiği saptandı. Olayın ardından patlak veren protesto gösterileri ise sürüyor. Önceki gece Brown'ın öldürüldüğü yer ve çevresinde geniş güvenlik önlemleri alan özel birlikler, protestocu gruba karşı zaman zaman göz yaşartıcı gaz ve plastik mermi kullandı. Olayların çıktığı bölgeyi güvenlik çemberine alan polis, halkın ve gazetecilerin girmesini engelledi. Bazı gazetecilerin kısa süreliğine gözaltına alındığı da belirtildi.

FEDERAL OTOPSİ DE İSTENDİ

ABD Adalet Bakanı Eric Holder ise Brown'ın cesedinde federal otopsi yapılması talimatı verdi. Bakanlık Sözcüsü Brian Fellon, eyalet yetkililerinin yaptığı otopsiye ilaveten Holder'ın, Adalet Bakanlığı'na Brown'ın cesedinde federal adli tıp uzmanlarınca da otopsi yapılması talimatı verdiğini bildirdi. Fallon, Holder'ın ilave otopsi talimatının nedeninin, bu olaydaki "olağanüstü koşullar" ve Brown'ın ailesinden bu yönde talep gelmesi olduğunu belirtti. ABD Başkanı Barack Obama'nınsa tatilini yarıda kesip Washington'a dönerek Ferguson'daki gelişmeler hakkında Adalet Bakanı Eric Holder'la görüşeceği bildirildi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İkisi kafaya altı kurşunla ölmüş
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN