Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'İki ya da üç yıl vaktim kaldı'

Giriş Tarihi: 20.8.2014

İki ya da üç yıl sonra "Tanrı'nın huzuruna" çıkacağını söyleyen Katolik dünyasının lideri Papa Francis "ölümüm yakın" mesajı verdi

Katolik dünyasının ruhani lideri Papa Francis, Asya gezisi kapsamında ziyaret ettiği Güney Kore'den dönüşte gazetecilerin sorularını yanıtladı. Selefi Papa 16'ncı Benedict gibi emekli olmak istediğini belirten Papa Francis, ölümünün çok yakın olduğuna dair sinyaller verdi. 77 yaşındaki Papa, basın toplantısında iki ya da üç yıl daha görevde kaldıktan sonra Tanrı'nın huzuruna gideceğini ve görevini uzun süre devam ettiremeyeceğinden emekli olmak istediğini söyledi. Toplantı sırasında gayet formda ve sağlıklı görünen Papa'nın yaptığı açıklamalar şaşkınlıkla karşılandı. Francis, "Tanrı'nın lütfunun sonucu yaşadım. Kendi içimde kibirlenmemek için kendi günahlarımı ve yanlışlarımı düşünmeye çalışıyorum. Çünkü biliyorum, çok az vaktim kaldı. İki ya da üç yıl... Sonra da Tanrı'nın evine.." dedi. Papa halka ölümünden daha önce bahsetmese de Vatikan'a yakın kaynaklar, Katolik liderin yakınlarına çok az ömrü kaldığını söylediğini belirtiyor. Papa 16'ncı Benedict, emekliliğe kapı aralamıştı. Ancak Benedict'ten beri istisna olma konumunu yitiren emeklilik bazı din adamları tarafından memnuniyetsizlikle karşılanıyor.

Kendi ölümünü beklerken akrabalarını kaybetti
Ölümünün yakın olduğunu açıklayan Papa'ya Arjantin'den acı bir haber geldi: Papa'nın ağabeyinin biri 8 aylık diğeri iki yaşında olan iki torunu ve onların annesinin önceki gece Arjantin'in Cordoba şehrinde gerçekleşen trafik kazasında hayatını kaybettiği kaydedildi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'İki ya da üç yıl vaktim kaldı'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN