Türkiye'nin en iyi haber sitesi

AFAD hava köprüsüyle Gazze'ye yardım ulaştırıyor

AFAD, hava köprüsüyle, 10 bin gıda kolisinin yanı sıra üç sevkıyatla 20 tırlık, 20 tonluk ve 1,5 milyon dolarlık tıbbi yardımı Gazze'ye ulaştırdı.

Giriş Tarihi: 21.8.2014 11:33 Güncelleme Tarihi: 21.8.2014 11:40
Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD), Türkiye'den Gazze'ye kurulan hava köprüsüyle, 10 bin gıda kolisinin yanı sıra üç sevkıyatla 20 tırlık, 20 tonluk ve 1,5 milyon dolarlık tıbbi yardım, 1,7 milyon dolarlık yakıt, çok sayıda yatak, battaniye ve jeneratör ulaştırıldığını bildirdi.

AFAD'dan yapılan yazılı açıklamaya göre, Gazze'deki saldırılarda yaralanan 23 Filistinli ile refakatçileri, Başkanlığın koordinasyonunda Türkiye'ye getirildi.

Yaralıları, Sabiha Gökçen Havalimanı'nda, Başbakan Yardımcısı Emrullah İşler ve beraberindekiler karşıladı. 222. Filo Komutanlığına bağlı C-130 Herkül tipi askeri uçaktan indirilen yaralılar, ambulanslarla Pendik ile Lütfi Kırdar Kartal eğitim ve araştırma hastanelerine sevk edildi.

Daha önce, yaralı 25 Filistinli ve 15 refakatçisi, Türkiye'ye getirilerek tedavi altına alınmıştı.

AFAD koordinasyonunda Sağlık Bakanlığı, Genelkurmay Başkanlığı, Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı ile Türk Kızılayının gayretleriyle sürdürülen insani operasyonun tahliye ve transfer aşamaları başarıyla tamamlandı.

Etkin koordinasyon sayesinde, kurumların gücünü aşan etkin ve hızlı bir organizasyon gerçekleştirildi.

AFAD, Türkiye ile Gazze arasında, insani yardımlar ile yaralı transferlerinin devamlılığını sağlamak üzere hava köprüsü kurdu.

Bu kapsamda 10 bin gıda kolisinin yanı sıra 3 sevkıyatla 20 tırlık, 20 tonluk ve 1,5 milyon dolarlık tıbbi yardım, 1,7 milyon dolarlık yakıt, çok sayıda yatak, battaniye ve jeneratör Gazze'ye ulaştırıldı.

Gazze'de 25 bin kişiye üç öğün yemek verilmeye ve her gün 70 metreküplük su dağıtımına da devam ediliyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
AFAD hava köprüsüyle Gazze'ye yardım ulaştırıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN