Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Interpol IŞİD'i kınadı

Uluslararası Polis Teşkilatı Interpol, Amerikalı gazeteci James Foley'nin IŞİD terör örgütü tarafından infaz edilmesini kınadı.

Giriş Tarihi: 21.8.2014 13:33
Merkezi Fransa'nın Lyon kentinde bulunan Interpol, resmi internet sitesinden yaptığı açıklamada, Genel Sekreter Ronald K. Noble'un gazeteci James Foley'nin IŞİD militanlarınca "barbarca" öldürülmesini şiddetle kınadığını bildirdi.

Açıklamada, Noble'ın "James Foley'nin IŞİD tarafından barbarca öldürülmesi, örgütün Suriye ve Irak'ta düzenlediği terör saldırılarında ahlaksızlıklarının geldiği noktayı ortaya koymuştur" ifadesine yer verildi.

Genel Sekreter Noble, masum bir insanın aleni şekilde katledilmesinin bütün dünyayı sarstığını ve bunun halen "kana susamış" teröristlerin elinde bulunan diğer masum kişilerin içinde bulundukları durumu gözler önüne serdiğini vurguladı.

Interpol Genel Sekreteri Noble, ayrıca, İngiltere'deki yetkililer tarafından da teyit edildiği üzere Foley'nin bir İngiliz vatandaşı tarafından öldürüldüğünü hatırlattı ve Ortadoğu'daki çatışma bölgelerine terör örgütleri bünyesinde savaşmak üzere giden başka ülke vatandaşlarının yarattığı tehdide karşı çokuluslu bir cevabın verilmesi gerektiğine dikkati çekti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Interpol IŞİD'i kınadı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN