Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Papa'dan Fuat Masum'a mektup

Papa Franciscus: "Siyasi sorumlulukları bulunan tüm kadın ve erkeklere, insani krizi çözmek için tüm araçları kullanmalarına yönelik çağrımı yineliyorum"

Giriş Tarihi: 21.8.2014 22:00 Güncelleme Tarihi: 21.8.2014 22:02
Irak'taki terör örgütü Irak Şam İslam Devleti (IŞİD) saldırılarından etkilenen Hristiyanlar, Yezidiler ve diğer azınlıkların korunması ve onlara insani yardım ulaştırılması için çağrılarını son dönemde arttıran Papa Franciscus, bu sabah Papalık Sarayı'nda geçen hafta Irak'a özel temsilci olarak gönderdiği Kardinal Fernando Filoni'yi kabul etti.

Kardinal Filoni, ruhani lidere bölgedeki temaslarına ilişkin bilgi verdi.

Vatikan'dan yapılan açıklamada da Papa Franciscus'un Kardinal Filoni aracılığıyla Irak Cumhurbaşkanı Fuat Masum'a bir mektup gönderdiği bildirildi.

Papa'nın mektubunda Masum'a, "Siyasi sorumlulukları bulunan tüm kadın ve erkeklere, insani krizi çözmek için tüm araçları kullanmalarına yönelik çağrımı yineliyorum" dediği ve ibadet yerleri tahrip edilen, evlerini terk etmek zorunda kalan Hristiyanlar ile diğer dini grupların tarifsiz zorluklarını üzüntüyle takip ettiğini belirttiği kaydedildi.

Papa Franciscus mektubunda, Masum'a; Kardinal Filoni'yi Irak'ta zor durumdaki Hristiyanlara Papa'nın yakınlığını göstermesi için gönderdiğini dile getirdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Papa'dan Fuat Masum'a mektup
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN